Każdy z nas powinien dbać o własne zdrowie - niezależnie od wykonywanej pracy lub ilości przeżytych wiosen

Każdy doktor powie nam, że sen jest jednym z najistotniejszych czynników, który ma wpływ na ogólny stan naszego samopoczucia. Sen powinien być wystarczająco długi, ale również zdrowy.
Komfort cieplny w biurze
Napisał: Lars
Na podstawie danych z: Lars


Ale co to jest zdrowy sen?


mieszkanie - malowidło
Napisał: You Tube - Tomasz Szafarek
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Zdrowy sen to ten, który sprawia, że o poranku budzimy się wyspani i stuprocentowo rześcy oraz przygotowani na wszelkie wyzwania, które postawi na naszej drodze los. Źle jest, jeżeli nasz sen [https://sypialniamarzen.pl/pl/nakladki-ochronne-na-materac] bywa przerywany, ciągle się kręcimy, od świtu nie potrafimy już spać, a wstajemy w konsekwencji bardziej zmęczeni, niż wówczas, gdy kładliśmy się spać. Rzecz jasna powinniśmy iść wówczas do lekarza, zrobić podstawowe badania. Powinniśmy się również zastanowić czy w ostatnim czasie nie mamy nazbyt dużo napięcia. Powinniśmy się koniec końców również zastanowić czy domowy materac jest wygodny.


Jeżeli budzimy się rano połamani, to jest to sygnał, aby nabyć nowy materac. Najlepsze na rynku dzisiaj są materace (zobacz https://www.sensive.pl/sizing/70x140/) piankowe. Są szalenie wygodne. Od razu dostrzeżemy różnicę. Ponadto, materace piankowe są także antyalergiczne, ponieważ środowisko jest niezbyt przyjazne dla większości mikroorganizmów. Istnieją także takie materace, które są antybakteryjne - są dodatkowo nasączone odpowiednimi środkami. Materace piankowe są elastyczne i dlatego tak świetnie dopasowują się do kształtu naszego ciała.
Jeśli lubimy spać na boku, to nasz kręgosłup będzie wówczas prosty - to szalenie ważne. Może nie myślimy o tym będąc młodym, ale na pewno docenimy na emeryturze, kiedy dzięki inwestycji w dobry materac, nie będą nam doskwierać plecy.
18-10-04 07:22:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.