Jaki materac kupić?

Materac to konstrukcja skonstruowana po to, by zapewnić ciału właściwe podparcie w leżącej pozycji. Znakomicie dobrany gwarantuje wygodny, zdrowy oraz bezpieczny sen.


Nawet najlepsza sofa czy też narożnik nie zagwarantuje nam tego, ponieważ meble owe zwykle są twarde, przeznaczone do eksploatacji w pozycji siedzącej bądź do okazjonalnego spania.


Niestety szczególnie użytkownicy mniejszych mieszkań stoją częstokroć przed dylematem przewidując zakup łoża. Trudno wtedy o idealne rozwiązanie przestrzenne, warto jednak poświęcić nieco uwagi tej decyzji, albowiem właściwe podparcie ciała w trakcie spania jest lokatą w zdrowie. Z owych względów zalecamy kupno materaca dopasowanego do indywidualnych wymogów, szczególnie w sypialniach dziecinnych. Przeciętny człek śpi w przybliżeniu 8 godzin na dobę, co znaczy, iż średnio 1/3 życia spędzamy w posłaniu. W czasie snu ciało się regeneruje, mięśnie relaksują, natomiast nerwy uspokajają. Jest on podstawowym sposobem wypoczynku po ciężkim dniu i skutkiem tego bardzo ważny jest dobór odpowiedniego materaca. Odpowiedni model nie tylko zagwarantuje nam regenerację sił, ale zadba o kondycję kręgosłupa. Miejmy na uwadze, że materac to nie jedynie element wyposażenia, mający zapewnić nam wrażenia estetyczne, albowiem od niego zależy zdrowie.


Więcej artykułów

W jaki sposób można urządzić w ciekawym stylu swój salon?

Stylowe meble w salonie
Napisał: Boa-Franc
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Raduję się, że ostatnio większa liczba mieszkańców naszego kraju zwraca należytą uwagę na wszelkie tematy dot. stylu własnego domu. A co najbardziej znaczące, generalnie nasze domy nie porażają kiczem jak niegdyś. Przyczyna tego stanu rzeczy jest oczywista - mamy okazję zakupić różnego rodzaju meble, jeżeli będziemy mieli chęć, na spokojnie możemy sprowadzić do swojego salonu meble z Maroka, Wietnamu czy Meksyku. Serdecznie polecam takie trochę niszowe kierunki - gwarantują one niezwykłe walory!


półki
Napisał: Chris_Parfitt
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Najistotniejsze zadanie jakie musi pełnić materac (zobacz sensive.pl/categories/materace-na-wymiar/) to odpowiednie podparcie kręgosłupa, dlatego powinien on być dostosowany przede wszystkim do wzrostu jak też wagi ciała. Dosyć powszechna jest opinia, iż materac piankowy musi być jak najtwardszy. Pogląd ów pochodzi z czasów, kiedy stosowano proste sprężyny bonnelowe, trawy morskie, natomiast synonimem wytrzymałości a także jakości, była twardość.


Prawda jednakże jest taka, iż to waga człeka jest miarą nośności i kiedy wyselekcjonujemy model zbyt twardy wtenczas będziemy się na nim męczyć. Znakomicie dobrany materac (zobacz https://www.sensive.pl/materace-rzeszow/) nie będzie ani nazbyt twardy, ani nazbyt miękki, lecz idealnie dopasowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa.
18-08-30 07:18:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.