Jak konserwować nawierzchnię stworzoną z drewna?

Dobrze zainstalowana jak i wypielęgnowana drewniana podłoga będzie nam służyć przez wiele lat. Gdy już zdecydujemy się na wykończenie mieszkania podłogą z desek dębu, jesionu bądź też innego, nieco bardziej egzotycznego drewna powinniśmy mieć na uwadze to, w jaki sposób odpowiednio zatroszczyć się o pielęgnację i utrzymanie takiego parkietu.


Po pierwsze, musimy mieć pewność, iż podłoga jest prawidłowo zainstalowana na podłożu, bez zbędnych przerw w jakie może dostać się wilgoć i w konsekwencji uszkodzić deski.


Zasłony okienne
Napisał: Thomas Kohler
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


deska podłogowa
Napisał: You Tube - Tomasz Szafarek
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Dodatkowo trzeba mieć na uwadze to, że mając w domu ogrzewanie podłogowe powinniśmy dobrać odpowiedni rodzaj podłogi drewnianej. Lite drewno, ze względu na swoją grubość nie będzie spełniało swojej roli zdecydowanie więcej tutaj. Do ogrzewania podłogowego przeznaczona jest deska składająca się z trzech warstw, jakiej grubość nie przekracza czternastu milimetrów. Dodatkowo, zanim ułożymy drewno na podłożu musimy przeprowadzić tak zwane wygrzewanie podłogi celem pozbycia się wilgoci, jaka źle mogłaby wpłynąć na drewnianą podłogę.


Następnie musimy dobrać właściwe środki do pielęgnacji danego rodzaju drewna. Przykładowo deska dębowa nie powinna być pielęgnowana bądź też myta płynami, jakie dedykowane są do wszystkich typów podłogi (zobacz tutaj). Na dodatek deska podłogowa wymaga użycia specjalistycznej pasty co jakiś czas.


Płyta sklejka


Sporym atutem podłóg z drewna jest jest z całą pewnością to, że możemy co parę czy też paręnaście lat odnawiać ją dzięki procesowi cyklinowania. Po takim zabiegu nasza - sprawdź quickstep wrocław: glazurex.com.pl/ - stanie się odświeżona oraz będzie wyglądać jak nowa.


Więcej artykułów

Jakie meble są dla nas niezwykle użyteczne każdego dnia?

szafka nocna
Napisał: You Tube - Tomasz Szafarek
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jeśli zostałeś jedną z tych osób, jakie przedstawiają dla reszty dobry przykład i czytają dużo książek, to wypadałoby Tobie gratulować. Jak powszechnie jest wiadome, czytanie mogłoby powiększać wyobraźnię, usprawniać rozumowanie, zostać wspaniałym lekiem na znudzenie lub po prostu na spędzanie czasu w użyteczny dla siebie oraz innych wariant.


Niezależnie od tego, czy wczytujesz się akurat jakąkolwiek ciekawą książkę czy też codzienną gazetę, po poświęceniu jej kilku chwil w końcu nadchodzi moment, gdy życzysz sobie ją gdzieś położyć.


Nie będziemy musieli więc co kilka lat planować układania nowej podłogi. Należy zwrócić się do specjalisty z doświadczeniem,który, fachowo zajmie się cyklinowaniem.
18-09-17 16:30:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.