Fototapety w aranżacji wnętrz. Sugestia modyfikacji na gustowny i modny wystrój niewysokim kosztem.

Jeżeli ktoś na hasło fototapeta wyobraża sobie lichej jakości zdjęcie przedstawiające plażę, a tuż obok meblościankę, to mamy dla tej osoby informację - lata 80-te dwudziestego wieku już jakiś czas temu minęły! A poważnie - fototapety są doskonałym i modnym elementem wyposażenia mieszkania. Naturalnie obecnie mamy do czynienia z o wiele lepszą jakością niż przed laty - nie ulegają łatwemu rozdarciu, narożniki się nie odwijają. Nie mniej ważna jest również jakość zdjęcia i jego piękna kolorystyka. Jak wybrać fototapetę, gdy już wiemy w którym pomieszczeniu będzie?


fototapeta z widokiem gór
Napisał: Matt Ming
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Po pierwsze musimy postanowić, na jakiej ścianie mamy ją mieć. Nie ma przy tym problemu, jeśli chodzi o wielkość powierzchni, bo zawsze możemy kupić ją na konieczny rozmiar. A teraz zagadnienie bardziej skomplikowane - co ma na niej być? Inspiracje dostępne są oczywiście w internecie i na witrynach sprzedawców, np: . Budowle, natura, malarstwo, zwierzęta, morze czy jednak góry? Obraz, jaki uspokoi cię po wielu godzinach poza domem, a może zdjęcie wielkiego miasta, dzięki któremu zaczerpniesz siły na nocne wyjście? Bardzo modne i fantastyczne są zdjęcia - motywatory - z zachęcającymi tekstami - to dla tych, którzy nieustannie nie pamiętają, co w ich życiu powinno być najważniejsze. Fototapeta musi rzecz jasna harmonizować z resztą naszego wystroju. A może macie ochotę na większe zmiany? Fototapeta może stanowić również inspiracje do udekorowania całego pokoju. Obraz może dyktować kolorystykę, jak również estetykę reszty komponentów. Możemy na przykład zdecydować się na ujecie paryskiej uliczki, a później do tego dodać zaprojektowane zgodnie z francuskim stylem krzesła i stolik - co powiecie na to, aby codziennie pić kawę i czuć się prawie jak mieszkaniec stolicy Francji?


fototapeta w kwiaty
Napisał: demural.co.uk
Na podstawie danych z: demural.co.uk
Fototapeta z obrazem morza może stanowić inspiracje do urządzenia pokoju w stylu marynistycznym, a ta ze zdjęciem zieleni - do zdecydowania się na styl eko, jest też wiele innych możliwości: . A gdyby paleta kolorów na obrazie z pięknymi kwiatami była później powielona na ścianach i tkaninach występujących w pomieszczeniu? Fototapeta będzie także świetnym rozwiązaniem w lokalach - w tym wypadku dodatkowo może nam pomóc w kreowaniu całego wnętrza. Z rad pragmatycznych - przy stosowaniu fototapety w miejscach publicznych - sklepach, restauracjach, pubach, czy też w kuchni lub łazience zaleca się laminowanie wydruku specjalną folią, która zabezpiecza go przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz wilgotnością. Mamy nadzieję, że przekonaliśmy was do zastosowania tego typu rozwiązania w urządzaniu wnętrz.
19-04-25 07:45:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.