Aranżacja niewielkiej toalety

Niewielka toaleta nie musi być problemem. Co warto wiedzieć, zastanawiając się jak wyposażyć niewielką umywalnię? Jakie dobrać wyposażenie łazienki? Jak w niedużej toalecie rozlokować umywalkę, sedes i natrysk? Nieduża toaleta wymaga dobrego planu. Zobacz nasze porady, jak zaprojektować a także umeblować małą umywalnię.


Umywalka w łazience
Napisał: FRANC GARDINER
Na podstawie danych z: FRANC GARDINER
Gdy mieszkamy w bloku często kłopotem jest niewielka toaleta. Jak urządzić małą toaletę, ażeby była efektywna a także ładna? Jakie dobrać wyposażenie toalety? Jeżeli mieszkamy w domku prócz wspólnej rodzinnej umywalni, umieszczonej najczęściej blisko alkowy, konieczne jest WC w części dziennej. Ale jeszcze lepiej, jeśli będzie to mała łazienka, w której zmieści się również natrysk, półka na przybory toaletowe oraz miejsce na odłożenie ubrań w czasie kąpieli. Niewielka łazienka może być dla gości.

W którym punkcie nieduża łazienka? Nieduża toaleta jeżeli zamieszkujemy w domku na parterze w dziennej strefie nie tylko zastąpi ubikację, lecz też rozwiąże problem rannych kolejek w dużej rodzinie, a w przypadku konieczności będzie toaletą gościnną ((sprawdź wiecej)). łazienka (lampyilampki.pl/242-lampy-stojace) usytuowana niedaleko wejścia będzie wygodna w ciągu dnia: można tam wziąć prędki prysznic po powrocie z pracy albo po koszeniu trawnika. Kiedy rodzinna łazienka jest zbyt mała, by prócz wanny pomieścić tam prysznic warto zlokalizować małą toaletę w strefie nocnej domu - przy gościnnej alkowie bądź przy pokojach dzieci.

Łazienka z WC
Napisał: brett jordan
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jakie wyposażenie umywalni? W niedużej toalecie natrysk lokujemy w narożniku pomieszczenia, zaś jeżeli toaleta (strona tutaj) jest ciasna bądź posiada wnękę - pomiędzy dwoma ścianami. Umywalka w niewielkiej łazience służy nie tylko do mycia dłoni, lecz dodatkowo do innych czynności mających związek z powszednią toaletą - na przykład golenia. Stąd nie może być za mała. Minimalna szerokość umywalki w toalecie to 45-50 cm. W sprzedaży dostępne są umywalki narożne - taka umywalka pozwoli na maksymalne wykorzystanie rogu pomieszczenia.

W handlu dostępne są również szafki do niewielkich toalet, dla przykładu wiszące szafki łazienkowe (polecany sklep Jeżeli mamy w toalecie naprawdę mało miejsca, warto do składowania ręczników spożytkować szafki do przedpokoju.
18-07-11 17:35:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.