Jak istotne jest wygodne łoże?

Często labiedzimy, że doba jest zbyt krótka. To potoczne sformułowanie wiąże się z tym, że pożądalibyśmy jak najlepiej spożytkować czas. Z tego powodu zdarza się ludziom nie dosypiać. Nie tędy jednak droga. Wbrew pozorom, ograniczanie sobie czasu na odpoczynek nie jest najlepszym wyjściem jeżeli chce się być skutecznym w swej pracy. Spanie jest ważną funkcją fizjologiczną, pozwala nam na zregenerowanie się. Przez spanie zapewniamy wypoczynek naszemu mózgowi, przez co podnosimy naszą skuteczność. Winniśmy spać minimum 7-8 godz., i nie da się tego przeskoczyć. Stąd tak istotne jest utworzenie sobie komfortowego miejsca do wypoczynku.
sypialnia
Napisał: Graham Hill
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Alkowa ma być wnętrzem, gdzie nikt nam nie przeszkodzi, zarazem musi to być wnętrze jak w największym stopniu komfortowe. Przy aranżacji alkowy powinno się zwracać uwagę na kilka spraw, przede wszystkim istotny jest rozmiar wnętrza i dostosowanie do niego wielkości powierzchni do spania. Myśląc o urządzaniu alkowy winniśmy także wziąć pod uwagę czy będziemy użytkować ją samodzielnie czy też w towarzystwie. Rzecz jasna poza odprężającym designem najważniejsze w sypialni jest łoże. Stelaż dobieramy do wyglądu wnętrza, z kolei niezwykle ważne jest należyte dopasowanie materaca. Niemało jest firm oferujących takie wyroby. Wybierając materac przede wszystkim trzeba określić wagę ludzi którzy będą korzystali z sypialni. Jeżeli będą to drobne osoby, mogą wybrać miękkie materace Janpol - materace janpol. Im cięższa jest jednostka tym bardziej twarde materace Janpol winny wchodzić w grę.


Więcej artykułów

Wybór odpowiedniego materaca do spania to nie lada wyzwanie

Ludzie przy łóżku
Napisał: Curtis & Renee
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
niemalże każdy z nas świetnie zdaje sobie sprawę z faktu, jak bardzo ważny jest właściwy sen. Jeśli Ty także należysz do osób, które już zdążyły się przekonać o tym, jak wielce ważny jest odpowiedni materac do spania, wówczas z pewnością można z Tobą pogadać o tym, jakie materace wolisz.

W małych pomieszczeniach - dla przykładu w kawalerkach - również możliwe jest utworzenie efektywnej sypialni. Jednym z pomysłów jest dla przykładu wykorzystanie łoża piętrowego. Na górze mościmy sobie sypialnię a niżej w miejsce spodniego łoża aranżujemy zaułek kawowy. Innym pomysłem jest sypialnia (sprawdź zalety materacy sprężynowych) w stylu japońskim, a więc śpimy na macie a na dzień gąbka ukrywana jest do ładnego koszyka wiklinowego. Materace Janpol przydadzą się doskonale do obu pomysłów na alkowy. Przed nabytkiem warto przeprowadzić test towaru, to znaczy po prostu się na nim ułożyć. Leżąc na plecach kręgosłup w odcinku lędźwiowym nie powinien się wyginać ani nadto ściśle przywierać do materaca.
19-03-12 07:43:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.