Jaki rodzaj oświetlenia wybrać do łazienki?

Rodzaj oświetlenia w łazience to naprawdę wiele możliwości aranżacyjnych. Stawiając na praktyczności tego typu oświetlenie, nie koniecznie musimy rezygnować z eleganckiego czy oryginalnego wyglądu. Nie musimy również ograniczać się jedynie do górnego, głównego oświetlenia łazienki. Inne możliwości oświetlenia - na przykład punktowego, również idealnie sprawdzą się w łazience. Oświetlenie łazienkowe to również możliwość zamontowania kinkietów, bocznego oświetlenia, podświetlanego lustra czy nawet zamontowania oświetlenia podłogowego. Znany nam wszystkim jest z pewnością plafon do łazienki.

oświetlenie łazienkowe
Napisał: Bill Wilson
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Natomiast by stworzyć niepowtarzalne i ciepłe wnętrze, nawet jeżeli łazienka jest mała, nie musimy się do niego ograniczać. Plafony do łazienki są najłatwiejszym rodzajem oświetlenia w tym pomieszczeniu (lampydodomu.pl/1294-plafony-lazienkowe). Światło łazienkowe, które jest przez nie emitowane, ma za zadanie ułatwiać zabiegi pielęgnacyjne czy higieniczne. Ważnym miejscem w łazience jest przestrzeń przy lustrze i umywalce, wymagająca doświetlenia, zwłaszcza kiedy służy do wykonywania makijażu. Światło w łazience powinno również powiększać przestrzeń i sprawiać wrażenie czystości. Można to osiągnąć poprzez dobranie odpowiedniego padania światła i jego barwy.

Plafon do łazienki, to tylko jedno z wielu rozwiązań (plafon do łazienek). Innym sposobem na uzyskanie interesującego efektu w łazience jest instalacja podwieszanego sufitu wraz z ledowym oświetleniem. Nie eliminuje to jednak zastosowania opraw natynkowych, takich jak plafony do łazienki. Dla tych, którzy preferują czytać w łazience, stworzono rozwiązania zbliżone stylem oświetlenia do tych, jakie oferują stylowe lampki nocne (lampydodomu.pl/1353-wloskie-lampki-nocne). Pamiętać trzeba jednak, iż jeśli chcemy oddać się lekturze w wannie, światło to nie powinno być skierowane w taki sposób, aby oślepiać osobę znajdującą się w tym miejscu. Powinno być subtelne, a jednocześnie na tyle skuteczne, aby podczas czytania nie męczyć wzroku.


Więcej artykułów

Wybranie światła jest bardzo ważną rzeczą

Przykład wiszącej lampy
Napisał: Faruk Ateş
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Zamówiłeś już wszystkie meble do domu? Teraz kolej na to, by wybrać najlepsze oświetlenie. Należy wiedzieć, że światło ma nieoceniony wpływ na nasze życie. Badacze już dawno temu dowiedli, że niedobór światła wywołuje niekorzystne zmiany w organizmie ludzkim. Dlatego istotne jest, by w zimowe miesiące, podczas których światło jest nieduże, zapewniać sobie właściwą porcję światła.

Jeżeli w łazience chcemy zafundować sobie chwilę relaksu w pachnącej wodzie, wówczas zdecydowanie przyda się światło bardziej klimatyczne. Osiągnąć je można poprzez taśmy ledowe lub (belbazaar.pl) zastosowanie przełączników ściemniających Istnieje również opcja oświetlenia światłowodowego. Te rodzaje światła świetnie pozwolą zrelaksować podczas gorącej kąpieli. Dal osób ceniących romantyzm, dodatkowym pomysłem na oświetlenie łazienki może być także światło świec lub [deratyzacja] wybór pływających lampek, wykonanych z tworzywa. Jak widać oświetlenie łazienki nie musi być standardowe. Istnieje wiele ciekawych rozwiązań, spośród których każdy może wybrać coś dla siebie.
19-11-16 07:36:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.