Zastanawiamy się czy lepiej kupić lokum w bloku czy wybudować dom? Jakie plusy przemawiają za budową domu?

Wiele ludzi znajdujących się na etapie nabywania własnego lokum, zastanawia się czy lepiej kupić mieszkanie w bloku czy też jednak zbudować własny dom. Jest to często decyzja na resztę życia dlatego tak ciężko jest się zdecydować. Które w związku z tym argumenty powinny przemówić za wybudowaniem własnego domu jednorodzinnego? Najczęściej za którąś z opcji przemawiają koszty. Dla wielu osób jest to dosyć ważna kwestia, od której zależy decyzja. Budowa domu jest sporym kosztem, jednak prawda jest taka, że patrząc jak wyglądają ceny metra kwadratowego mieszkań, wybudowanie domu to dobry interes.


łazienka z oknami
Napisał: Kendyl Young
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Chodzi głównie o to, iż za taką samą cenę otrzymujemy większy metraż. Mamy zwyczajnie więcej wygody niż gdybyśmy wydali te same pieniądze kupując lokum w bloku. Szczególnie w kontekście zakładania rodziny, ta informacja jest dość istotna. Oprócz tego to my decydujemy o wyborze materiałów jak też zakresie takiej budowy, dlatego przedział cenowy może okazać się ogromny i jest zależny tylko od nas i naszego zaangażowania. Jeśli bardzo się postaramy to można wydatki faktycznie mocno zmniejszyć. Potrzebujemy zapewne na to więcej czasu, bo chociażby część rzeczy można zrobić samemu.

Następnym ważnym argumentem jest to, że możemy dowolnie kształtować taką przestrzeń. Decydujemy się na projekt budowlany taki, który nam się podoba. Jak podoba nam się łazienka z oknem, ponieważ jest bardziej widna i zawsze chcieliśmy taką mieć, to zwyczajnie uwzględniamy to w projekcie. Jak chcemy posiadać piękne poddasze, także nic nie stoi na przeszkodzie ażeby się na nie zdecydować. Jeśli natomiast od młodych lat marzyliśmy o przeszklonym ganku, na którym będziemy mogli się relaksować, to decyzja należy do nas. Oprócz tego większy metraż, to też więcej możliwości urządzenia przestrzeni, w której wszyscy mają swój kąt. Należy też wiedzieć, iż możliwości adaptacyjne projektu domów są o wiele większe aniżeli takie dla mieszkań w bloku.


wnętrze łazienki z oknem
Napisał: HomeAid Northern Virginia
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Ogromnym plusem jest możliwość wyboru lokalizacji z daleka od miasta. Jak chcemy mieć ciszę oraz spokój możemy zamieszkać w jakiejś wiosce w bliskiej odległości od miejskiej aglomeracji, lecz na tyle dalekiej ażeby wracając po pracy do siebie rzeczywiście odpoczywać. Oprócz tego możliwość posiadania własnego kawałka ziemi także ma duże znaczenie. Jeśli mamy, albo chcemy posiadać dzieci mogą one swobodnie bawić się w przydomowym ogrodzie pod okiem opiekunów. To na pewno nie wszystkie plusy, jednak jak widać mają one spore znaczenie dla poziomu życia. Poczucie bezpieczeństwa, wygoda, kontakt z naturą, czego chcieć więcej?
20-10-25 08:12:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.