Odpowiednie oświetlenie niezawodnym zabiegiem na odświeżenie przestrzeni

Urzekająca zagrywka efektów światła i cienia jest nieodłączną częścią komponowania wnętrza. Konsekwencje zastosowania odpowiedniego oświetlenia kreują wyjątkową atmosferę i w kombinacji ze sobą zdają się być nieocenione.

Poza podstawowymi funkcjami oświetlenia, światło ponadto aktywnie współtworzy osobliwy charakter miejsca, w którym się je zastosuje. Jeżeli w swoim mieszkaniu pragniemy osiągnąć szczególną atmosferę, warto wziąć po uwagę fakt, iż za wyjątkiem koloru farb ściennych, obrazów czy pozostałych nierzucających się zanadto w oczy szczegółów wyposażenia, znaczącą rolę odgrywa również pomysłowe oświetlenie. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na żyrandole (kryształowe lampy) do salonu, lampy włoskie - czy też wybierzemy lampki nocne, właściwe ich zestawianie może być nieocenione.
oświetlenie w sypialni
Napisał: Prayitno / Thank you for (4 millions +) views
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Musimy zgodzić się z faktem, iż pokój gościnny jest najbardziej ruchliwym pokojem w całym naszym mieszkaniu. W nim spędzamy większość czasu, załatwiając przy tym różne sprawy: jemy, czytamy lektury, uczymy się, dyskutujemy, majsterkujemy, gramy w gry, oglądamy telewizję lub też korzystamy z Internetu. Przytoczone czynności wymagają różnorakiego rodzaju oświetlenia, dopasowanego do wybranych aktywności, a ponadto światło musi zapewnić rodzinną i przyjazną atmosferę. W związku z tym rezultat, na który się zdecydujemy: żyrandole do salonu (zobacz żyrandole do salonu), lampy włoskie lub też lampki nocne - jako dodatkowe źródło światła, może mieć charakter strategiczny oraz nieść poważne konsekwencje. Decyzja w tej kwestii powinna być wobec tego podjęta z głową i właściwie przemyślana. Na uwagę zasługuje także fakt, że brak odpowiedniego oświetlenia stwarza efekt nasenny, a silniejsze natężenie światła wpływa na poprawę nastroju, potęguje motywację, czy też oddziałuje na wzrost poziomu czujności i, co najważniejsze, na naszą produktywność.


Więcej artykułów

Jak odpowiednio nabyć oświetlenie salonu tak, aby nasz dom prezentował się stosunkowo atrakcyjnie?

lampy
Napisał: Susanne Nilsson
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Dość znaczącą kwestią jest ustalenie, który z wynalazków jest wyjątkowo rewolucyjnym oraz odkrycie którego z nich w największym stopniu wpłynęło na naszą codzienność. Możliwości jest w istocie dość dużo, jednakże nie ulega wątpliwości, że istnieje kilka odpowiedzi, które pojawiają się najczęściej.

W odniesieniu do powyższych informacji, światło z pewnością odgrywa rolę niezbędnego uzupełnienia. To właśnie oświetlenie, takie jak żyrandole do salonu, lampy włoskie tudzież lampki nocne, rozjaśniają ciemniejsze zakamarki domu oraz w dużym stopniu nadają charakter przestrzeni - . Co ciekawe, to także bardzo dobre rozwiązanie, aby ukryć wszelkie wady mieszkania, a z drugiej strony okazja na uwidocznienie wszystkich pozytywnych cech naszej osobistej przestrzeni życiowej.
18-07-11 15:48:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.