Czym jest aranżacja w muzyce i na czym polega tego typu funkcjonowanie w przypadku projektowania wnętrz?

Pragnieniem mnóstwa ludzi jest stałe komponowanie kolejnych dzieł. Mogą to być utwory muzyczne albo zwykłe pozornie projektowanie wnętrz. Tego typu dostosowanie przedmiotu ma na celu nadanie mu nowszego wyglądu albo muzyki.


Takie działanie powinno być naturalnie odbierane jako praca twórcza, zatem sztuka.


Nowoczesna kuchnia
Napisał: Wicker Paradise
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Funkcjonuje więc przykładowo aranżacja wnętrz, czyli takie zaplanowanie danego pomieszczenia, żeby każdego rodzaju będące w nim elementy doskonale wzajemnie współgrały. W wypadku dekorowania dla przykładu salonu, należałoby wziąć pod uwagę, aby m.in. takie części jak sofa i firanki były albo w podobnych barwach bądź to prawidłowo ze sobą kontrastowały. Naturalnie przy kreowaniu tego typu kompozycji, należałoby skorzystać z danego wzorca, dla jakiego były zaprojektowane poszczególne meble. W salonach meblowych można by kupić różnego rodzaju meble, które zostały wyprodukowane w ramach konkretnej linii. Jeśli wybierzemy ich zakup, będziemy mieli gwarancję, że efekt końcowy okaże się być doskonały.


zamówienie
Napisał: Susanne Nilsson
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Więcej artykułów

Doskonała aranżacja twojego pomieszczenia z fototapetami

farby
Napisał: Yuichiro MASUI
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Aktualnie nie trzeba już zatrudniać architektów od wnętrz, by pozyskać wart uwagi efekt. Nie trzeba również gruntownie odświeżać wnętrz, aby uzyskały one nowy styl. Starczy odrobina wyobraźni oraz dobrej jakości fototapeta.


W przypadku aranżacji muzycznych z kolei, na ogół możemy mówić o całym szeregu działań twórczych i technicznych, które są powiązane z rozwinięciem danego utworu i nadaniem mu nowszego tzw. obrazu muzycznego. W niektórych wypadkach takiego określenia jak aranżacja używamy wtedy, kiedy pragniemy dostosować jakiś utwór do konkretnych warunków wytworzenia oraz nurtów, które w aktualnym momencie obowiązują w muzyce.


Mówiąc krótko, tzw. warunki wykonania to np. instrument, na którym wykonywany jest utwór. O kompozycji dźwiękowej mówimy w sytuacji, gdy przykładowo utwór, który był napisany na przykładowo pianino, jest wykonywany na np. saksofonie.
18-06-12 07:18:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.