Z jakiego powodu warto zmienić gary na garnki z żeliwa?

Garnki z żeliwa projektowane i wytwarzane są z myślą o osobach, którym zależy na trwałych naczyniach – takich, w jakich z łatwością można przygotować zdrowe dania dla rodziny.


Użycie wysokiej jakości materiałów w produkcji tych przedmiotów sprawia, iż spełnią one oczekiwania najbardziej wymagających eksploatatorów.
Żeliwo to niezwykle odporny materiał, a warstwa przykrywającej go emalii ponadto powiększa jego wytrzymałość mechaniczną na uderzenia. Prawidłowe użytkowanie oraz właściwa pielęgnacja zagwarantują, że naczynia będą mogły być wykorzystywane przez całe nasze życie nawet przy intensywnym użytkowaniu. Garnki wykonane z żeliwa zyskownie wpływają na aromat i smak przyrządzanych w nich dań, gwarantując niezapomniane wrażenia smakowe za każdym razem, niezależnie od stopnia eksploatacji.


Krzesło Alhambra
Napisał: GABER
Na podstawie danych z: GABER


Garnki żeliwne Le Creuset doskonale sprawdzają się w czasie pichcenia, duszenia, smażenia albo odgrzewania potraw różnego rodzaju. Z sukcesem możemy w nich przyrządzać zupki, mięsa, rybki, pasztety, makarony, kasze, kompoty. Ogromną zaletą jest możliwość stosowania tych garnków na kuchenkach ceramicznych, indukcyjnych. Jednocześnie wstawienie naczynia do nagrzanego piekarnika nie wpłynie niekorzystnie na żadną z ich właściwości, co może się zdarzyć w wypadku zwyczajnych garnków. Dzięki zastosowaniu powłoki emaliowanej wyroby żeliwne mogą być myte w zmywarkach .
Wykorzystanie emalii ceramicznej znamiennie wpływa na zmniejszenie przywierania przygotowywanych potraw, równocześnie pozwalając na wykorzystanie minimalnej ilości tłuszczu w czasie ich termicznej obróbki. To z kolei oddziałuje na zmniejszenie kaloryczności potraw, ułatwia zmianę przyzwyczajeń żywieniowych oraz kontrolę stosowanej diety.
18-01-17 14:23:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.