Kominek- piękno, czy kicz?

Kiedy słupki rtęci wskazują nam coraz niższe temperatury, a wakacje zamieniają się pomalutku w gorące wspomnienie, pragniemy się przy czymś zagrzać. Nic tak mocniej nie rozgrzewa, jak trzaskający ogień z kominka.
kominek elektryczny
Napisał: Optiflame/Glen Dimplex Polska
Na podstawie danych z: Optiflame/Glen Dimplex Polska
Ogień towarzyszy człowiekowi od pradawnych epok.

Jeśli opublikowany tu artykuł jest dla Ciebie absorbujący, to bez wahania sprawdź także uwagi z www - one również są godne Twojej uwagi.

Jest również odzwierciedleniem domu i rodzinnej miłości. Posiada również działanie terapeutyczne- wpatrując się w płomienie, rozluźniamy się. Stąd też nie dziwi fakt, że mnóstwo osób decyduje się na umieszczenie w swoim mieszkaniu kominka.

Jeszcze nie tak dawno na tego typu ekstrawagancję mogły sobie pozwolić jedynie osoby, które zamieszkiwały budynki jednorodzinne. Teraz kominek można postawić także w zabudowie zagrodowej oraz w budynkach wielorodzinnych. Nie powinny one przekraczać 12 metrów wysokości, ani liczyć więcej niż 4 piętra.

Więcej artykułów

Osobowość człowieka oraz zasobność jego pugilaresu przesądzają o tym, jak w urządzonym domu parterowym się mieszka

nowoczesne aranżacje
Napisał: Scott Jordan
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Dom i wnętrze - te dwa nierozerwalne elementy są w stanie zaświadczyć wiele o nas, czyli właścicielach, więcej niż można byłoby się spodziewać. Dom jest nie tylko oazą ciszy, miejscem spotkań z przyjaciółmi czy miejscem spożywania dań. Ma również spełniać inne funkcje, przy czym utylitaryzm chyba nigdy nie wyjdzie z mody.


Jeśli zdecydujemy się na kominek w naszym mieszkanku, mamy do wyboru mnóstwo nowoczesnych projektów. Możemy zdecydować się na tradycyjny murowany kominek, który kojarzony jest z górskimi klimatami. Ale dla wielbicieli bardziej nowoczesnych stylizacji również jest coś ciekawego. Mamy do wyboru tradycyjne kominki na drewno lub węgiel, kominki na gaz oraz na biopaliwo. Kolejnym krokiem jest wybranie poszczególnych części. W pierwszej kolejności drzwi do kominka. W różnych sklepach, także tych internetowych, znajdziemy rozmaite modele, w różnych cenach.

Szyba kominkowa z to też wiele pomysłów. Nie zapominajmy, aby była odporna na wysokie temperatury i atestowana. Na rynku dostępne są już rodzaje samooczyszczające się. Niezwykle popularne jest także szkło gięte. Może być ono zgięte po łuku, pod kątem albo trapezowo. Firmy wykonują szkło kominkowe dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb.

Jeżeli planujesz obejrzeć coś bardzo interesującego, spójrz na ofertę (http://oxus.pl/) tej firmy, odnajdziesz u nich wiele bardzo tanich ofert.

Trzeba również kupić odpowiednie akcesoria do kominka. Narzędzia kominkowe, czy stojaki na opał powinny być w takim samym stylu. Dla jednych kominek jest obrazem rodzinnego ciepła. Dla innych- luksusu. A dla niektórych to kiczowaty przedmiot, który pokazuje brak gustu u właścicieli. Prawda zapewne leży gdzieś w środku.
19-02-01 08:00:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.