Jakie są typy drzwi wewnętrznych i zewnętrznych montowanych w naszych domach i mieszkaniach.

Drzwi to bardzo istotny element wyposażenia mieszkań i domów, pełnią one nie tylko rolę użytkową, ale również ozdobną. W praktyce drzwi można podzielić na dwa główne rodzaje, czyli drzwi wewnętrzne i zewnętrzne.


drzwi do domu
Napisał: INVADO
Na podstawie danych z: INVADO
Pomimo że wszystkie nazywają się drzwiami, to w praktyce różna jest ich budowa, użyte materiały i przede wszystkim zastosowanie. Zewnętrzne drzwi chronią wnętrze mieszkania albo domu przed czynnikami zewnętrznymi i niechcianymi gośćmi, więc muszą być zrobione porządnie i solidnie. W samodzielnych domach przeważnie montuje się drzwi (sprawdź propozycję) wykonane z drewna, najczęściej z szybkami ze szkła, które dają im dużo stylu. W mieszkaniach raczej drzwi przeszklonych się nie widzi, tu królują pełne konstrukcje zrobione z drewna lub stali. Przy wyborze drzwi na zewnątrz niezwykle ważne jest, aby posiadały one odpowiedni poziom zabezpieczeń. Zamek powinien być z atestem, ciężki do otwarcia, powinny też mieć bolce przeciwwłamaniowe i jedną ze ścian z blachy, utrudniającą ich wybicie.

Z kolei drzwi wewnętrzne będą zasłaniać jedynie poszczególne pomieszczenia, więc w ich przypadku skomplikowane zamki i wzmocniona konstrukcja potrzebne raczej nie będą. drzwi (https://www.invado.pl/produkty/drzwi-modulowe) wrocław używane wewnątrz mieszkań można generalnie podzielić na cztery zasadnicze rodzaje. Najbardziej popularne są typowe drzwi skrzydłowe, montowane w futrynie i otwierane na jeden bok.


drzwi wrocław
Napisał: Porta KMI Poland
Na podstawie danych z: Porta KMI Poland
Oferowane są one w kilku rozmiarach i bardzo dużej ilości modeli i wzorów wykonanych z drewna, płyt meblowych czy MDF. Czasami są one dość przeszklone, co nie tylko dodaje stylu, lecz także powoduje, że w domu czy mieszkaniu będzie jaśniej. Sporym zainteresowaniem również się cieszą drzwi przesuwne - zobacz - , doskonale będą się one sprawdzać przykładowo w niedużych pomieszczeniach, w jakich na typowe drzwi zwyczajnie nie byłoby miejsca. Są one wieszane na specjalnych szynach, i w praktyce potrzebują one jedynie kilkanaście centymetrów miejsca obok ściany. W niektórych domach spotyka się również drzwi harmonijkowe, ich zaletą jest to, że składają się one jak parawan.
18-06-21 20:19:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.