Jakie są typy drzwi wewnętrznych i zewnętrznych montowanych w naszych domach i mieszkaniach.

Drzwi to bardzo istotny element wyposażenia mieszkań i domów, pełnią one nie tylko rolę użytkową, ale również ozdobną. W praktyce drzwi można podzielić na dwa główne rodzaje, czyli drzwi wewnętrzne i zewnętrzne.


drzwi do domu
Napisał: INVADO
Na podstawie danych z: INVADO
Pomimo że wszystkie nazywają się drzwiami, to w praktyce różna jest ich budowa, użyte materiały i przede wszystkim zastosowanie. Zewnętrzne drzwi chronią wnętrze mieszkania albo domu przed czynnikami zewnętrznymi i niechcianymi gośćmi, więc muszą być zrobione porządnie i solidnie. W samodzielnych domach przeważnie montuje się drzwi wykonane z drewna, najczęściej z szybkami ze szkła, które dają im dużo stylu. W mieszkaniach raczej drzwi przeszklonych się nie widzi, tu królują pełne konstrukcje zrobione z drewna lub stali. Przy wyborze drzwi na zewnątrz niezwykle ważne jest, aby posiadały one odpowiedni poziom zabezpieczeń. Zamek powinien być z atestem, ciężki do otwarcia, powinny też mieć bolce przeciwwłamaniowe i jedną ze ścian z blachy, utrudniającą ich wybicie.

Z kolei drzwi wewnętrzne będą zasłaniać jedynie poszczególne pomieszczenia, więc w ich przypadku skomplikowane zamki i wzmocniona konstrukcja potrzebne raczej nie będą. drzwi wrocław używane wewnątrz mieszkań można generalnie podzielić na cztery zasadnicze rodzaje. Najbardziej popularne są typowe drzwi skrzydłowe, montowane w futrynie i otwierane na jeden bok.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.