Moc zapachu

Poprawia samopoczucie, niweluje dokuczliwe niedomagania, uspokaja. Można stosować ją w domu lub w salonie SPA. Oto aromaterapia, w jakiej stosuje się naturalne olejki eteryczne.


Węch jest jednym z dobrze rozwiniętych i w największym stopniu czułych zmysłów.
ekspert
Napisał: Atlantic Groupe,
Na podstawie danych z: Atlantic Groupe,


Jadalnia
Napisał: Jim Larrison
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


To dokładnie on najszybciej przenosi do mózgu bodźce zewnętrzne. Ma też istotny wpływ na nastrój, postępowanie danej osoby. Niekiedy nawet nie przypuszczamy, że to dokładnie woń może być przyczyną gorszego nastroju. Stąd też bardzo często w celu odprężenia się, używa się stosownych olejków eterycznych, perfum czy choćby świeczek zapachowych takich jak dla przykładu Yankee Candle mały słoik o zapachu domowych, kremowych lodów truskawkowych, jaka wprowadzi Cię w dobry nastrój.


Aromaterapię od wieków wykorzystuje się w łagodzeniu przeróżnych dolegliwości. Sukces owej metody może udaremnić jednakże doustne zażycie eterycznego olejku.

Interesuje Cię zamieszczony w tym miejscu tekst? Kliknij więc dodatkowo ten link i sprawdź więcej info szafy biurowe na omawiany problem.

Wtenczas w układzie pokarmowym może dojść do zmiany składu spożytej substancji. Ów sposób stosowania aromaterapii jest możliwy tylko w homeopatii. Wówczas dana osoba przyjmuje środek, np. pastylki z domieszką eterycznego olejku.

Jeżeli zainteresował Cię opisywany artykuł, spójrz na treść (http://pomagier.eu/szafynawymiar.html) zamieszczone pod tym linkiem, znajdziesz tam podobne wiadomości, które będą dla Ciebie interesujące.

Aromaterapię możemy wykorzystywać na dwa sposoby – poprzez skórę jak też układ oddechowy. A więc eteryczne olejki możesz wcierać w skórę w czasie masażu, dolewać je do kąpieli, a nawet wykonywać kompresy z ich użyciem. Co więcej aromaterapię wykorzystuje się w inhalacjach.
Powinniśmy jednakże mieć na uwadze, iż węch najszybciej wychwytuje wszelakie zapachy. Stąd też bez względu od sposobu zaaplikowania eterycznego olejku, to najpierw poczujemy jego zapach.
21-10-19 07:24:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.