Styl skandynawski – najlepszy w kamienicy!

Masz marzenie odnowić swoje M3 w kamienicy? Nie podoba ci się jego teraźniejszy wystrój a nie posiadasz pomysłu, jak zaaranżować wnętrze po remocnie? Jest na to opcja! Rewelacyjnym rozwiązaniem jest styl skandynawski! Czy dobrze wygląda w kamienicy?

meble w stylu skandynawskim
Z jakimi barwami powinniśmy się zaprzyjaźnić? Przede wszystkim z bielą, szarościami i beżami. Dominować mają jasne kolory, lekkość i prostota. Żywą czerwoną cegłę możemy trochę przygasić farbą w odcieniu szarym lub beżowym. Nada to pomieszczeniu delikatności i subtelności.

Więcej artykułów

Wyposażenie z gazetek promocyjnych. Jak poradzić sobie z zamówieniem na niekonwencjonalny rozmiar mebli? Sprawdzone podpowiedzi

kuchnia-meble
Napisał: Giles Williams
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Kuchnia, to bez wątpienia najistotniejsze miejsce w każdym budynku, w jakim kumuluje się życie familijne. Kojarzy się z ciepłem, zapachem, życzliwą aurą. Kuchnia, to miejsce magiczne, w którym niejednokrotnie prowadzone są istotne rozmowy familijne. Planując dom, zastanawiamy się w jaki sposób zaaranżować kuchnię, tradycyjnie czy nowocześnie, kolorowo lub raczej w zabarwieniach pastelowych. Nieczęsto jednakże myślimy o tym, jak ją zaaranżować, jak skonfigurować szafki i sprzęty, żeby szykowanie pokarmów było komfortowe i bezpieczne.


Czego nie powinno brakować w naszym lokalu w kamienicy? Wielkiej i miękkiej sofy, która jest znakiem rozpoznawczym klimatu skandynawskiego. Poza nią sporo miękkich jaśków oraz wiklinowych koszyków. Nie powinno być krzeseł, optymalniej wyglądać będą pufy, w których będziemy mogli dodatkowo coś przechować. Inne meble to klasyczne komody i regały. Wszystko w naturalnych odcieniach drewna lub pomalowane bielą. Minimalizm przez duże M. Warto rozglądnąć się także za barwnymi chodnikami, obrusami, pledami. Każdy z tych elementów doda pomieszczeniu charakteru, będzie bardziej przytulnie. Co w oknie? Firanka i zasłonka? Raczej nie.

mieszkanie w stylu skandynawskim
Napisał: Franc Gardiner
Na podstawie danych z: Franc Gardiner
Styl skandynawski odrzuca tego typu dekoracje, gdyż przez okna (zobacz okna od producenta) ma wpływać do domu dużo światła. W starych domach zazwyczaj są olbrzymie okna, także optymalnie aby dochodziło do pomieszczenia jak najwięcej światła. Czy ten styl pasuje do kamienicy? Jak najbardziej. Zazwyczaj bure, nieodmalowane pomieszczenia, dzięki polepszeniom i jakimś drobiazgom w klimacie skandynawskim nabiorą zupełnie innego charakteru. A czerwona cegła nie będzie już taka czerwona!

Interesujących koncepcji możesz poszukać na stronie:
18-09-29 07:17:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.