Jakie oświetlenie schodów najlepiej wybrać?

Jednym z najistotniejszych przestrzeni, które trzeba oświetlić są schody. Jest to istotne głównie ze względów bezpieczeństwa. Prawdą jest, iż normalna lampa wisząca nie jest doskonałym rodzajem oświetlenia dokładnie dlatego, iż nie oświetla przejrzyście całych schodów. Problematyczne jest znalezienie takiego punktu na lampę, gdyż zasadniczo nie istnieje taki punkt, który rozjaśniałby wszystkie kąty. A gdy już takie miejsce jest, to problem sprawia wymiana żarówki, ponieważ jest ono umiejscowione w bardzo niedostępnym punkcie.


Napisał: mcginnly
Istnieje jednak kilka pomysłów, jakie są rewelacyjne w oświetlaniu klatki schodowej. Plusem jest przykładowo skonsolidowanie klatki schodowej z salonem albo innym pomieszczeniem, bo on daje dodatkowe oświetlenie i rozjaśnia przestrzeń klatki schodowej. Poza tym idealnym światłem na schodach jest oświetlenie wbudowane w suficie, przykładowo za widocznymi elementami belek.

Takie oświetlenie nie powinno być dość silne, będzie jednakże wystarczające, aby było bezpiecznie. Jeśli schody są umieszczone w jakimś innym pomieszczeniu trudnym kłopotem jest to, iż te schody nie mają ścian, a oświetlenie schodów powinno pasować do danego pokoju. Doskonałym pomysłem jest zainstalowanieoświetlenia od razu na schody - polecany producent.

Sprawdza się to zwłaszcza przy schodach samonośnych, w których oprawy schodowe LED będą perfekcyjne, a też ich prezencja wzbudzi zachwyt, czy nawet zazdrość. Dobrym pomysłem są też pojedyncze i niewielkie elementy świetlne, na przykład w kwadratowych obudowach. Są one montowane na wszystkich stopniach czy też na jakimś z kolei. Prezentuje się to niezwykle elegancko i dodaje piękna całemu pomieszczeniu.

Są jednakże takie schody, na których bardzo ciężko założyć cokolwiek. W takim przypadku należy przeanalizować, czy sufitowe lampy nie będą idealne. Warto po nie sięgać ostatecznie.

Zainteresował Cię nasz opis? Zajrzyj więc do następnego artykułu i czytaj lampy wiszące dużo o intrygujących Cię kwestiach.

Zamiast niej powinno się zastanowić przykładowo nad kinkietami, które instaluje się na ścianach. Są bardziej wygodne, jeśli chodzi o zmianę żarówki. Idealnie jest wtedy, kiedy światło jest tak rozmieszczone, że sięga do wszystkich kątów. Warto również pamiętać to, iż światło jest znakomitym detalem ozdobnym.
19-04-06 07:50:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.