Rzeczy powinny być tak naprawdę użyteczne, lecz także... estetyczne. No zwyczajnie. To sprawia, iż są naprawdę kompletne

Jak prezentowałby się świat, jakbyśmy myśleli jedynie o przedmiotach typowo praktycznych? Lapidarnie to ujmując mogłoby być dość nudno i płasko. Świat składałby się jedynie z przedmiotów, tak, to prawda, użytkowych, ale bez żadnych dodatkowych atrybutów.


W takiej rzeczywistości wiedzielibyśmy, jak konkretna rzecz się prezentuje i się zachowuje, brakowało by jednakowoż czegoś dodatkowego, czegoś dzięki czemu otaczamy się rzeczami, kolekcjonujemy coś, dzięki czemu nasze wnętrza mogą być jeszcze bardziej stylowe.
Salon
Napisał: Carissa Rogers
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Zapewne zbyt mało by było różnych dekoracji i ozdób, czyli tego, co tworzy ze standardowej, praktycznej rzeczy małe dzieło sztuki. Nawet, gdy nie będziemy za dokładnie poszukiwać, to z pewnością natkniemy się na tego typu przedmioty, które poza walorami praktycznymi potrafią także zachwycić swoim wyglądem. Weźmy na przykład najzwyklejszą lampkę, która z zasady przecież daje tylko światło. To oczywiście najbardziej istotna jej rola, pod tym także kątem należy wybierać jak najlepszy model dla nas.

Niemniej, powinniśmy też pamiętać o tym, by prezentowała się ona jak najlepiej. Aby pasowała do wystroju naszego mieszkania (ceny mieszkań) lub była w takim klimacie, jaki istotnie lubimy. Wielu producentów różnych rzeczy stara się właśnie pamiętać o tej ważnej zasadzie – rzecz powinna być przede wszystkim praktyczna, lecz również estetyczna, gustowna, oryginalna. W ostatnim czasie jesteśmy w stanie to dostrzec wśród producentów grzejników. Tworzone przez nich grzejniki dekoracyjne (), nie tylko, że są piękne i unikatowe, to przecież ciągle spełniają swoją najistotniejszą funkcję, którą jest ogrzewanie pomieszczeń. Generalnie spotkać możemy takie podejście w każdej branży, i bardzo dobrze.

Jakby prezentowały się na przykład niektóre samochody, jakby służyły tylko do jeżdżenia. Wiadomo, iż każdy z kierowców przed zakupem przeanalizuje każdy techniczny szczegół, ale kolor auta, jego wygląd, to niewątpliwe tak istotne cechy, że niekiedy mogą nawet zadecydować, który wybierzemy. To jest istotnie wygląd, dekoracja, która niby mniej ważna, lecz w rzeczywistości prawie tak samo nieodzowna, ażeby przypasować konkretną rzecz do danego pomieszczenia, w którym się znajdzie lub do naszego gustu, który właściwie jest unikalny i jedyny w swoim rodzaju.
20-06-25 07:57:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.