Czy meble ze sklejki będą dobre do naszego mieszkania oraz czy są drogie?

Nadchodzi taki czas w naszym życiu, że meble, które stoją w pokoju chcemy wyrzucić. Bo nam się przestały podobać, albo się rozpadły. Wówczas będziemy zmuszeni zadecydować czy chcielibyśmy meble drewniane, czy też może trochę tańsze ze sklejki.


Surowiec taki jak sklejka, jest surowcem kompozytowym i powstaje po sklejeniu skrzyżowanych cienkich płatów drewna.


Warstwy drewna stosowane do tworzenia sklejki mogą mieć grubość 0,4mm lub 0,3 mm. Konstrukcja sklejki jest złożona z tak zwanych fornirów, które są nieparzystą ilością warstw. Jest produkowana ona w różnorodnych typach oraz klasach. Do tworzenia najczęściej stosuje się takie gatunki drewna jak sosna, olcha lub brzoza. Maksymalna jej grubość może wynieść nawet 40mm. Sklejka produkowana jest przy pomocy klejów, które w rezultacie oferują nam produkt suchotrwały czy wodoodporny. Należy pamiętać, że sklejka jest wodoodporna jedynie dzięki zastosowanym do jej tworzenia klejom. drewno wodoodporne nie jest.


ogrodzenie
Napisał: Austin Kirk
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Więcej artykułów

Dobre i złe witryny zakupu oryginalnych części wyposażenia wnętrz.

artykuły z drewna
Napisał: bryan boyer
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Gromadzenie naprawdę niespotykanych i oryginalnych elementów wyposażenia pomieszczeń tych, niczym poduszki na umeblowanie ogrodowe lub poduszki należące do kompletów pościelowych będzie coraz mocniej modne. Nic dziwnego, skoro mnóstwa wytwórców tego wyposażenia, jak i całkowicie indywidualne osoby, podejmuje się tworzenia wzorów na odpowiednie zamówienie ze strony klienta.


Energetyczna czerwień we wnętrzach
Napisał: home&you
Na podstawie danych z: home&you


lampy podłogowe
Napisał: rosmary
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Meble wyprodukowane ze sklejki wytwarzane są z podobnego materiału co meble drewniane, ponieważ do produkcji sklejki wykorzystywane są te same gatunki drewna.

Przejrzyj nasz interesujący wpis (http://www.rateco.pl/oferta/ozonowanie/), żeby dowiedzieć się sporo detali na fascynujący Cię temat. Zachęcamy i życzymy przyjemnej lektury!

Ma ona dużą odporność oraz jeszcze inne cechy. Poddawana rozciąganiu czy też ścinaniu, znacznie korzystniej się zachowuje niż inne towary drewnopochodne. Trzeba powiedzieć, że jest łatwa w profilowaniu i może zachowywać się w podobny sposób do drewna. Zawilgocona zwiększa swoją objętość, a zmniejsza się w procesie schnięcia. Tak samo jak drewno, jest ona najbardziej przyjaznym surowcem dla środowiska.


Dzięki temu mogłaby ona z powodzeniem zastąpić drewno. Jest tak samo wytrzymała oraz bardzo lekka. Meble - (zobacz meble z funkcją spania) ze sklejki znakomicie imitują normalne drewno, a są dużo mniej kosztowne. Jednak prezentują się tak samo ładnie .
19-02-11 08:20:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.