Czy meble ze sklejki będą dobre do naszego mieszkania oraz czy są drogie?

Nadchodzi taki czas w naszym życiu, że meble, które stoją w pokoju chcemy wyrzucić. Bo nam się przestały podobać, albo się rozpadły. Wówczas będziemy zmuszeni zadecydować czy chcielibyśmy meble drewniane, czy też może trochę tańsze ze sklejki.


Surowiec taki jak sklejka, jest surowcem kompozytowym i powstaje po sklejeniu skrzyżowanych cienkich płatów drewna.


Warstwy drewna stosowane do tworzenia sklejki mogą mieć grubość 0,4mm lub 0,3 mm. Konstrukcja sklejki jest złożona z tak zwanych fornirów, które są nieparzystą ilością warstw. Jest produkowana ona w różnorodnych typach oraz klasach. Do tworzenia najczęściej stosuje się takie gatunki drewna jak sosna, olcha lub brzoza. Maksymalna jej grubość może wynieść nawet 40mm. Sklejka produkowana jest przy pomocy klejów, które w rezultacie oferują nam produkt suchotrwały czy wodoodporny. Należy pamiętać, że sklejka jest wodoodporna jedynie dzięki zastosowanym do jej tworzenia klejom. drewno wodoodporne nie jest.


ogrodzenie
Napisał: Austin Kirk
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Energetyczna czerwień we wnętrzach
Napisał: home&you
Na podstawie danych z: home&you


lampy podłogowe
Napisał: rosmary
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Więcej artykułów

Fotele - ich możliwe odmiany a także najważniejsze cechy

wnętrze - akt
Napisał: Krzysztof D.
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Wygodne miejsce do siedzenia to absolutny standard dosłownie każdego pomieszczenia, gdzie zbierają się ludzie - czy to ich cała grupa, czy też tak naprawdę tylko jedna osoba. W zależności od przeznaczenia wspomnianego wnętrza, dobieramy różne miejsca do przesiadywania, jednak z tych najmocniej niezastąpionych "pojedynczych" miejsc, które to są tylko dla pojedynczej osoby, najbardziej godnymi uwagi bywają bez żadnych wątpliwości fotele, które wbrew pozorom mogą mieć niewiarygodnie przeróżne postacie oraz przeznaczenia.


Meble wyprodukowane ze sklejki wytwarzane są z podobnego materiału co meble drewniane, ponieważ do produkcji sklejki wykorzystywane są te same gatunki drewna. Ma ona dużą odporność oraz jeszcze inne cechy. Poddawana rozciąganiu czy też ścinaniu, znacznie korzystniej się zachowuje niż inne towary drewnopochodne. Trzeba powiedzieć, że jest łatwa w profilowaniu i może zachowywać się w podobny sposób do drewna. Zawilgocona zwiększa swoją objętość, a zmniejsza się w procesie schnięcia. Tak samo jak drewno, jest ona najbardziej przyjaznym surowcem dla środowiska.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.