Okna z drewnianą ramą

Zanim zawita sroga zima należy przyjrzeć się oknom we własnym mieszkaniu lub domu. Czasem oczekują one podreperowania albo całej wymiany. Trzeba to uczynić przed zimą, aby ujemna temperatura nie przyszła do naszych progów przez szpary uszkodzonych okien.

Aktualnie dostępna jest bogata oferta, biorąc pod uwagę okna. Szczególnie wylicza się dwa modele: to okna (zobacz okna RK Styl) PCV jak również okna drewniane. Oba typy mają swoje wady a także pozytywy. Okna PCV mają już za sobą lata swojej świetności, teraz nadeszła pora na te drugie okna drewniane stały się dziś bardzo pożądane, zakłada się je również w domach jak i mieszkaniach. Tam spisują się dobrze. Nie są to już rodzaje okien które pamiętać można sprzed lat – tamtym daleko było do ideału, dziś innowacyjna technologia wyrobu oraz świetna konstrukcja zapewnia odpowiednią jakość owego wyrobu. Takie produkty można odnaleźć w ofercie mniejszych firm oraz w większych marketach budowlanych. Przed zakupami w większym sklepie dobrze jest zobaczyć propozycje na , aby sprawdzić jakie są najnowsze promocje.
okna
Napisał: OKNOPLAST-Kraków
Okna drewniane są bardziej sztywne niż okna z ramą PCV, nie jest też faktem, że gną się pod wpływem słońca. Odpowiednia impregnacja powoduje też, że nie wypaczają się na skutek wilgoci i nie są narażone na wpływ insektów czy wszelkiego typu grzybów. Fakt, że posiadają one bardziej sztywną konstrukcję efektywnie działa na ewentualnych złodziei, przez nie nie łatwo jest się włamać. Kolejną zaletą jest to, iż do lokum w mniejszym stopniu dociera hałas z zewnątrz niż w przypadku okien PCV.

Więcej artykułów

Aranżacja wnętrza – cudowny plan na pokazanie swojego charakteru i polepszenie humoru

Idealnie skomponowany salon
Napisał: Pegasus PR
Dom, to jedno z najważniejszych miejsc dla człowieka. W nim relaksujemy się po męczącej pracy, spędzamy czas z rodziną, przygotowujemy wyborne potrawy. Poznaj kilka różnych sposobów na wystrój wnętrza i zdecyduj się na styl, który w największym stopniu Ci odpowiada.


Okna z drewna są również zdecydowanie ładniejsze. Nie ukrywajmy – jest to bardzo ważne kryterium wyboru okien, przecież każdy z nas chce mieć piękny dom czy mieszkanie. Okna z plastiku są niezbyt ładne, przywołują na myśl skojarzenia z klocowatymi domami stawianymi w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku. Całe osiedla zastawione dokładnie takimi samymi klockami z cegieł, wszystkie świecące dokładnie takimi samymi dzielonymi na trzy plastikowymi oknami. Nie jest to szczególnie ładny widok.

Drewno do wykonania okien drewnianych, a w sumie ich ram, nim trafi do wykonania przechodzi długi okres przetwórczy, nie może mieć w ogóle skaz ani ubytków. W naszym kraju stosuje się zwykle drzewo sosnowe, klejone w trzech warstwach profesjonalnym odpornym na wodę klejem. Jest ono w grupie drugiej klasy gatunków drewna. Zazwyczaj stosuje się też drewno lite, a ono zalicza się do pierwszej klasy gatunku drewna. Na życzenie ramy maluje się bezbarwnym lakierem, wtedy rezultat jeszcze bardziej zadowala. W oknach drewnianych szczególnie dobrze wyglądają wszystkie ozdoby dekoracyjne, lokum zdaje się bardziej miłe i z atmosferą a odpowiednie zasłony tym mocniej dodają im szyku.
19-06-08 07:46:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.