Nawilżanie powietrza - w jaki sposób to zrobić?

Obecnie jednym z uciążliwych elementów, z jakimi ma do czynienia się człowiek, jest niewłaściwy stopień wilgotności powietrza. Ztwierdzono, że zarówno za bardzo wilgotne, jak i przesuszone powietrze wpływa niekorzystnie na ludzki organizm. W efekcie prowadzi to niekiedy do uczuleń czy innych schorzeń. Znaczną wagę przywiązuje się więc do dbałości o oczyszczone i zdrowe powietrze w wnętrzach. Dotyczy to nie tylko domów i mieszkań włascościowych. Kwestia ta ma tym większe znaczenie dla pomieszczeń, w których w tym samym czasie jest dużo ludzi. Są to przykładowo biura większych firm, w których często występującym urządzeniem jest klimatyzacja.
nawilżacz
Napisał: Klimatop
Na podstawie danych z: www.klimatop.pl
Za to coraz częściej pojawiającym się problemem w nowych mieszkaniach jest nadmiernie suche powietrze. Bierze się to z tego, że w obecnym budownictwie najczęściej zastosowane jest centralne ogrzewanie, w wyniku czego stopień wilgotności powietrza gwałtownie spada (więcej w nowym oknie). Dobre nawilżacze powietrza pozwalają jednak na odwrócenie tego stanu rzeczy.

Nawilżacze na kaloryfer Najczęściej występującym elementem, który jest wykorzystywany do walki z przesuszonym powietrzem są ceramiczne nawilżacze umieszczane na grzejniku. Jest to nic innego jak pojemnik z wodą, która pod działaniem ciepła paruje i zwiększa wilgotność we wnętrzu. Tego rodzaju urządzenia mają jednak niezbyt wysoką skuteczność. Ich efekt jest raczej krótkotrwały. Poza tym nierzadko zdarza się, że domownicy zapominają napełnić go wodą. Jego niezaprzeczalną zaletą jest natomiast w każdym przypadku niewysoki koszt. Z drugiej strony jednak niekiedy dobrze jest zapłacić większą kwotę za zwiększoną efektywność urządzenia (najnowszy raport).


Więcej artykułów

Wykańczanie stylowej łazienki. | W jaki sposób urządzić łazienkę z naszych snów

Łazienka, meble łazienkowe San Remo Antracyt
Napisał: Aquaform
Na podstawie danych z: Aquaform
Łazienka jest specyficznym miejscem w naszym mieszkaniu, które najbardziej oblegane jest w godzinach porannych jak również wieczornych. Urządzenie łazienki powinno więc brać pod uwagę wszystkie praktyczne rozwiązania, które upraszczają jak i przyśpieszą czas korzystania z niej. Dzisiaj jest wiele opcji urządzania łazienki, począwszy od wykorzystania do tego celu klasycznych rozwiązań, po wspieraniu się innowacyjnymi pomysłami, które szybko pozyskują nowych zwolenników.


Urządzenia dekoracyjne
Elementy dekoracyjne kojarzą się w większości przypadków z elementami tradycyjnymi, niezaawansowanymi technologicznie. W rzeczywistości nowego typu nawilżacz powietrza może być i efektywny, bo opiera się na nowych technologiach, i być elementem ozdobnym. Na dzień dzisiejszy dużą popularność zdobyły nawilżacze ultradźwiękowe, których efektywność jest bardzo duża.

Czy chciałbyś zgłębić temat opracowany w tym artykule? Jeżeli jesteś za, to czytaj pod adresem następne zajmujące treści.

Urządzenia takie dostępne są na dzień dzisiejszy w zasadzie we wszystkich możliwych kształtach. Można więc na przykład dopasować urządzenie do pokoju dzieci, kupując nawilżacz w kształcie zwierzątka. Stosowane są również dekoracyjne urządzenia na parę, które dodatkowo emitują delikatne kolorowe światło.
Napisał: k.s.
21-10-18 07:27:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.