Dwójka dzieci w tym samym pokoju: w jaki sposób wyekwipować pokój dla rodzeństwa?

Jakim sposobem dobrze umeblować pokoik dla rodzeństwa? Każdy z nas jako dziecko marzył o odrębnym pokoju. Być może nawet przyrzekliśmy sobie wtenczas, że „nasze dzieciaki nie będą męczyć się z rodzeństwem”.
kuchnia
Napisał: Mebel Rust
Na podstawie danych z: Mebel Rust


Niestety, wiemy, jak zmienia się punkt spostrzegania po wejściu w dorosłość – może się na przykład okazać, że dzieci po prostu muszą zamieszkać w tym samym pokoju. Nie oznacza to jednak, że nie mogą posiadać obszarów dla siebie. W jaki sposób pogodzić dwoje dzieci w jednym pokoju?


firany
Napisał: lesliejm64
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Na ogół do pokoju starszego dziecka „wskakuje” młodsze rodzeństwo, które jest już w wieku przedszkolnym.

Jeżeli chcesz zgłębić informacje na omawiany wątek, to odsyłam do linka (http://www.ceramzet.pl/produkty) w którym znajdziesz wiele interesujących danych, które dokładnie opisują temat.

Aranżując pokój dla rodzeństwa trzeba zatem połączyć potrzeby ucznia i małego dziecka, które jeszcze nie myśli o szkolnych obowiązkach. Bez względu na to od tego, jak bardzo lubią i dogadują się twoje dzieci, należałoby skonstruować im małe, oddzielne przestrzenie w jednym pokoju- sprawdź sam. Każdy z nas ma przecież chwile, w których potrzebuje czasu tylko dla siebie – szczególnie, jeżeli mówimy o potomkach innej płci. Co więcej, kwestia nabiera dualnego znaczenia, jeśli w grę wchodzą obowiązki szkolne – starsza pociecha będzie wymagała małego „odseparowania”, aby właściwie skupić się na obowiązkach. Toteż aranżując pokój dla rodzeństwa wyraźnie odseparuj przestrzeń dla każdego potomka, gwarantując starszemu warunki do nauki, zaś młodszemu do zabaw.


karcher
Napisał: Nicolas Buffler
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Wyjściem w pokoju dzieci do podziału powierzchni mogą być ażurowe meble czy delikatny parawan (hiperłącze do serwisu), bądź niska ścianka działowa, które zagwarantują maluchowi odczucie posiadania swojego zakątka- .
Co więcej, dzieci w pokoju mogą nawet skonstruować sobie umówioną granicę co będzie dla nich stanowiło namiastkę posiadania prywatnego pokoju. W takim pokoju doskonale sprawdzą się również piętrowe łóżka.
18-12-06 09:17:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.