Profile LED – nowatorskie oświetlenie w naszych pomieszczeniach

Od pewnego czasu rewolucją w dziedzinie oświetlenia stały się źródła światła LED. Są to nie tylko oszczędzające energię źródła światła, ale źródła, które dają mnóstwo możliwości aranżacji wnętrz.


Profile LED stosować można do oświetlania różnych pomieszczeń w naszych domkach oraz mieszkaniach. Profile Led produkowane są z aluminium. Lokuje się w nich taśmy, w których z kolei zostały zamontowane taśmy z diodami LED. Profile te mają różne długości, dlatego dają tak wiele możliwości aranżacji wnętrz. Za sprawą nich podświetlimy szafki do kuchni lub łazienki, a nawet wykonamy podświetlenie stopni schodów. Profile LED dostępne są także w opcji przeznaczonej specjalnie do pokoi o bardzo dużej wilgotności. Te profile charakteryzują się wysoką wodoszczelnością. Aby oświetlanie LED działało, konieczny jest zasilacz LED - poznaj profile led. Taki zasilacz LED, popularnie zwany ledowym jest niezbędnym urządzeniem, gdyż oświetlanie LED może działać tylko wtedy, gdy jest zasilane prądem stałym którego napięcie wynosi 12 volt. W naszych domach w gniazdkach napięcie jest istotnie wyższe, wynosi 230 volt. Stąd konieczność stosowania zasilacza.
led
Napisał: Kobi
Na podstawie danych z: Kobi


Z kolei diody LED zyskują w Polsce coraz większą ilość fanów.

Zainteresował Cię nasztekst?! Napisaliśmy dla ciebie dodatkowe info, więc zobacz kluczowy link (http://www.szklarz.net/blaty-szklane/) w tym temacie!

Oświetlenie to jest bardzo trwałe, diody LED mogą działać zdecydowanie dłużej od normalnych żarówek. Moc diod używanych w oprawach oświetleniowych jest bardzo różna, mogą one charakteryzować się mocą od 1 do 5 W. Kąt ich świecenia także jest zróżnicowany, dzięki czemu można dowolnie aranżować nimi wnętrza. To jeden z powodów ich popularności. Diody LED stosuje się dzisiaj nie tylko do oświetlania mieszkań czy biur, ale też do oświetlania ulic oraz tablic reklamowych. Na popularność diod LED wpływają też kwestie oszczędnościowe. Dzisiaj diody LED są wyjątkowo energooszczędnym źródłem światła.


Diody LED posiadają nie tylko zalety, ale także wady. Zaliczana do wad diod LED jest ich cena.odnośnik do serwisu farby magnetyczne cena farby magnetyczne cenaProfile oraz moduły oświetleniowe, w których zastosowano diody LED są teraz wyjątkowo drogie - poznaj zasilacz led. Drugą, znaczącą wadą tego rodzaju oświetlenia jest zimny kolor światła. Zimna barwa światła jest bardzo niekorzystna dla ludzkiego oka. Światło o ciepłym kolorze emitują tylko diody o bardzo dobrej jakości, które są również bardzo kosztowne. Dlatego rzesza osób nie podejmuje decyzji o ich kupnie.
20-10-12 10:07:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.