Jakie zestawy wypoczynkowe są najbardziej odpowiednie do naszego wnętrza? Na które sprawy warto zwrócić uwagę?

Prawdą jest, że bez wielu mebli można przeżyć tygodniami, ale na pewno nie da się tego powiedzieć o wygodnych, funkcjonalnych i niezbędnych tapicerowanych meblach.
Meble wypoczynkowe to dosyć często najważniejsza część salonu, to tak naprawdę wokół nich przebiega życie rodzinne.

Żeby najlepiej pełniły swoje
sofa w mieszkaniu
Napisał: blu-dog
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
zadanie, powinny być na pewno komfortowe. Decydując się na zakup kanapy i foteli koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę na cztery najbardziej ważne elementy, czyli wysokość oparć, głębokość siedzisk, zrobienie tapicerki i materiały, z jakich zrobione jest wypełnienie. Dwa najbardziej istotne wymiary najlepiej dobrać indywidualnie do wzrostu użytkownika, więc osoby niskie i średniego wzrostu najkorzystniej jak się zdecydują na kanapy płytkie lub sofy skórzane, tak by siedząc mogły bez problemu dotykać stopami do ziemi. Zaś dla wysokich osób lepsze będą bardziej głębokie siedziska, jakie podpierają uda na całej długości. Oparcie pod plecy również nie powinno być zbyt niskie, by zapewnić odpoczynek całemu kręgosłupowi. Idealnym rozwiązanie są też regulowane zagłówki, więc coraz bardziej znaczna ilość kanap i foteli ma je w tak zwanym standardzie. Są i producenci, jacy proponują je jako wyposażenie dodatkowe. Szkieletem sofy albo fotela jest stelaż zrobiony z litego drewna, płyt meblowych, a również stali. Na nim jest wypełnienie z części sprężynującej, może być takie coś wykonane z elastycznych taśm siedziskowych, sprężyn falistych lub kieszonkowych.


Więcej artykułów

Jeżeli właśnie teraz jesteśmy w trakcie zamawiania mebli, to stawiamy tylko na te najwyższej klasy

luksusowe meble
Napisał: FuFu Wolf
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
We współczesnych czasach wielu ludzi szuka czegoś zupełnie oryginalnego. Powoli nudzą się stare i znane nam wszystkim schematy myślenia, które sprawiły, że świat w wielu miejscach na ziemi prezentuje się nierzadko w zasadzie tak samo. Czasami wystarczy przyjrzeć się temu, co otacza nas samych – jeździmy do pracy podobnymi samochodami, na wakacje wybieramy się zwykle w popularne strony, na obiad gotujemy to, co inni ludzie itd.

Te ostatnie z nich, tak samo jak w
narożnik
Napisał: PoshSurfside.com
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
materacach (zobacz materace sprężynowe 90x200) do łóżek, są najbardziej właściwym rozwiązaniem, bo charakteryzują się dość wysoką sprężystością punktową. To ważne jak sofa (sprawdź też: sofy tapicerowane) służy również do leżenia oraz spania. Wielkość sofy dość często uwarunkowana jest powierzchnią pokoju, w jakim chcemy ją ustawić, a również liczbą domowników. Tak więc najbardziej znaczną popularnością cieszą się modułowe meble, jakie jesteśmy w stanie dostosować do swoich potrzeb. Jesteśmy w stanie więc ze sobą zestawiać różne elementy w ten sposób, żeby stworzyć idealną kanapę. Jak natomiast nie można zdecydować się na żadną sofę, bo w naszym pokoju nie ma na nią miejsca, to najlepszym rozwiązaniem staną się narożniki.
21-06-05 08:42:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.