Jak urządzić przestrzeń pokoju dziennego

Pokój dzienny, podobnie jak każde inne wnętrze, można zaaranżować na wiele rozmaitych sposobów. Dobór każdego elementu do tego wnętrza zależy od właściciela. Aktualnie na rynku jest tak szeroki wybór mebli i dodatków, że każdy może zaaranżować oryginalne pomieszczenie. Oczywiście wymaga to jakiejś wiedzy i poczucia smaku, ale generalnie nie jest to trudna czynność. Wystrój wnętrz należy również do obowiązków niektórych zawodów, na przykład dekoratora wnętrz.


Salon meblowy
Napisał: w00kie
Na podstawie danych z: www.flickr.com
Przykładowe aranżacje pokoju dziennego można obejrzeć w rozmaitych źródłach. Są to między innymi specjalne gazety poświęcone tej tematyce. Obecnie jednak najczęściej sięga się do źródeł internetowych, których jest bardzo duża liczba. Wszelkie strony, fora i blogi na temat aranżacji domów zawierają wiele informacji dotyczących rozwiązań również w aspekcie salonów. Umieszczone są tam opisy rozmaitych stylów, w jakich to wnętrze może być urządzone.

Styl nowoczesny
Jednym z najchętniej wybieranych aktualnie stylów jest styl nowoczesny. Posiada on zastosowanie w każdym wnętrzu, w tym też w salonach. Nowoczesny salon nierzadko utożsamiany jest z wnętrzem stanowiącym jedność z kuchnią i rozgraniczonym od niej charakterystyczną „wyspą”. To rozwiązanie jednak nie zawsze jest dobre i jego popularność powoli mija. Styl nowoczesny to przede wszystkim minimalizm. Objawia się on w każdym aspekcie wykończenia, a więc w ilości dodatków, wykorzystanych materiałach czy barwach. Salon w stylu nowoczesnym zazwyczaj urządzony jest w jasnych kolorach takich jak biel czy beż. W pomieszczeniach nowoczesnych znaczny nacisk położony jest również na przestrzeń, uzyskaną dzięki zminimalizowaniu ilości umeblowania. Więcej tutaj ciekawe w stylu meble.

Styl orientalny
meble w sklepie meblowym
Napisał: Monika Ďuríčková
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Również bardzo często widywanym stylem jest styl orientalny. Oparty jest on przede wszystkim na zastosowaniu akcesoriów typowych dla obcych kultur. Wielkie znaczenie będą mieć w nim państwa azjatyckie. Stosuje się materiały typowe dla innych krajów; charakterystyczne jest użycie między innymi bambusa.

Ten proponowany serwis (http://www.reling.pl/pl/c/polki-narozne-obrotowe/32), który zawiera informacje na podnoszony wątek, jest nieziemsko ciekawy, lecz możesz poznać odmienne wiadomości w tym temacie, klikając tu.

Aranżacje salonu w stylu orientalnym niejednokrotnie zawierają rozmaite rzeźby i malowidła o charakterze orientalnym, meble w tym stylu i egzotyczne ozdoby.
20-01-08 08:28:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.