styl minimalistyczny - na topie

Moda na minimalistyczne budownictwo i aranżację wnętrz jest ciągle w modzie. Dużym powodzeniem cieszy się także wywodzący się od minimalizmu styl skandynawski, który wspaniale łączy surową prostotę z przytulnością, którą przecież pragniemy zachować w pomieszczeniach mieszkalnych. W czym tkwi sekret wnętrz minimalistycznych? Dlaczego tak bardzo zawróciły w głowach tak wielu stylistom i architektom?
salon
Napisał: Home&Home
Na podstawie danych z: Home&Home
Minimalizm i prostota są wartościami ponadczasowymi- nigdy się nie przedawnią. Dawno temu zrozumieli to styliści i architekci. Artefakty popularnych twórców realizujących się w projektach opartych na zasadach minimalizmu, wciąż cieszą się uznaniem i popularnością, a ich dzieła w dalszym ciągu kupowane są za olbrzymie pieniądze.

Minimalizm zakazuje wykorzystywania niepotrzebnych dodatków i ozdób. Aranżacja ma być prosta, jasna i klarowna. W tak urządzonym wnętrzu nie ma rzeczy, które rozpraszają myśli, ponieważ panuje w nich perfekcyjna równowaga a także porządek. Skandynawowie kochają prostotę i porządek. Nawet jeśli w ich pięknych, jasnych wnętrzach znajdują się dekoracje, zapewne mają one użytkowe właściwości. Wystarczy zapoznać się z asortymentem IKEI - prawie wszyscy kochają ergonomiczne i sprytne produkty wyposażenia wnętrz z tej sieci.

Styl minimalistyczny i fototapety

Więcej artykułów

Fototapety: jak podkreślić styl pomieszczenia za pomocą fototapety?

kwiaty
Fototapeta powraca do łask. Dzięki niej łatwo przeistoczysz pomieszczenie. Nierzadko ma wartość artystyczną, zaś problematyka obrazów jest nadzwyczaj rozmaita.


Możesz ją wykonać także używając prywatnego zdjęcia.


W czasie aranżacji wnętrz minimalistycznych bardzo ważny jest dobór i zestawienie ze sobą właściwych gatunków materiałów. W pomalowanym na biało pomieszczeniu z wielkimi oknami, przez które wpada mnóstwo promieni słonecznych dobrze jest zatroszczyć się o przyjazne wykończenie podłóg - np. drewnem w ciepłej kolorystyce. Meble powinny być proste, kubiczne, pozbawione ozdobników. Wybierając meble tapicerowane warto postawić na wygodne, miękkie, wykończone naturalnym obiciem proste narożniki i sofy. Dla podkreślenia domowego nastroju dokupmy włochate dywaniki. Jakiego typu dekoracje warto zastosować? Jeżeli nie chcesz kolorów na ścianie, zdjęć i obrazków w ramkach może warto zamówić fototapety?

Doskonale spiszą się tu fototapety czarno białe (fototapety czarno białe), na całą ścianę lub jej fragment. Niesłabnącą popularnością wśród wzorów czarno-białych cieszą się np. pozbawione kolorów panoramy, np.: na miasto , abstrakcyjne kompozycje, czy też mosty.
18-06-10 07:09:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.