styl minimalistyczny - na topie

Moda na minimalistyczne budownictwo i aranżację wnętrz jest ciągle w modzie. Dużym powodzeniem cieszy się także wywodzący się od minimalizmu styl skandynawski, który wspaniale łączy surową prostotę z przytulnością, którą przecież pragniemy zachować w pomieszczeniach mieszkalnych. W czym tkwi sekret wnętrz minimalistycznych? Dlaczego tak bardzo zawróciły w głowach tak wielu stylistom i architektom?
salon
Napisał: Home&Home
Na podstawie danych z: Home&Home
Minimalizm i prostota są wartościami ponadczasowymi- nigdy się nie przedawnią. Dawno temu zrozumieli to styliści i architekci. Artefakty popularnych twórców realizujących się w projektach opartych na zasadach minimalizmu, wciąż cieszą się uznaniem i popularnością, a ich dzieła w dalszym ciągu kupowane są za olbrzymie pieniądze.

Minimalizm zakazuje wykorzystywania niepotrzebnych dodatków i ozdób. Aranżacja ma być prosta, jasna i klarowna. W tak urządzonym wnętrzu nie ma rzeczy, które rozpraszają myśli, ponieważ panuje w nich perfekcyjna równowaga a także porządek. Skandynawowie kochają prostotę i porządek. Nawet jeśli w ich pięknych, jasnych wnętrzach znajdują się dekoracje, zapewne mają one użytkowe właściwości. Wystarczy zapoznać się z asortymentem IKEI - prawie wszyscy kochają ergonomiczne i sprytne produkty wyposażenia wnętrz z tej sieci.

Styl minimalistyczny i fototapety

Więcej artykułów

Łączenie stylów: klasyka i modernizm

narożnik
Napisał: Caya Design
Istnieją meble, które nie znajdą miejsca obok siebie w tym samym pomieszczeniu (a na pewno jest na to b. mała szansa). Mimo, iż grono osób skłonnych do łączenia różnych stylów i tonacji nie jest małe – nie zdecydowaliby się oni na każdy możliwy mix. Niektóre krzesła, meble skrzyniowe czy sofy są tak różne, że łączenie ich jest niewskazane.


W czasie aranżacji wnętrz minimalistycznych bardzo ważny jest dobór i zestawienie ze sobą właściwych gatunków materiałów. W pomalowanym na biało pomieszczeniu z wielkimi oknami, przez które wpada mnóstwo promieni słonecznych dobrze jest zatroszczyć się o przyjazne wykończenie podłóg - np. drewnem w ciepłej kolorystyce. Meble powinny być proste, kubiczne, pozbawione ozdobników. Wybierając meble tapicerowane warto postawić na wygodne, miękkie, wykończone naturalnym obiciem proste narożniki i sofy. Dla podkreślenia domowego nastroju dokupmy włochate dywaniki. Jakiego typu dekoracje warto zastosować? Jeżeli nie chcesz kolorów na ścianie, zdjęć i obrazków w ramkach może warto zamówić fototapety?

Doskonale spiszą się tu fototapety czarno białe (fototapety czarno białe), na całą ścianę lub jej fragment. Niesłabnącą popularnością wśród wzorów czarno-białych cieszą się np. pozbawione kolorów panoramy, np.: na miasto , abstrakcyjne kompozycje, czy też mosty.
18-06-10 07:09:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.