Sklep do góry nogami

witryna sklepowa
Napisał: Viktor & Rolf
Na podstawie danych z: Viktor & Rolf
Znani na całym świecie holenderscy projektanci mody - Victor Horsting i Rolf Snoeren - we współpracy z architektem Siebe Tettero zaaranżowali swój butik... do góry nogami. Nietypowy sklep można zwiedzać w Mediolanie - włoskiej stolicy mody.

Przewrotny koncept zdecydowanie wyróżnia butik spośród innych modowych punktów handlowych.
Niesamowite wrażenie sprawiają meble „stojące” na suficie, kryształowe żyrandole wyrastające z podłóg i miękkie siedziska wyznaczone w łukach przejść, które niestandardowo kończą się nad posadzką.

witryna sklepowa
Napisał: Viktor & Rolf
Na podstawie danych z: Viktor & Rolf
Nawet witryny wystawowe i nieliczne kreacje prezentowane na manekinach są odwrócone. Wnętrza odzwierciedlają tradycyjne funkcje pomieszczeń. Realizmu dodają klasyczne, wysokogatunkowe meble ustawione w sposób funkcjonalny.

Aranżacyjny zawrót głowy został dopracowany w najdrobniejszych detalach. Mimo to kreacje z kolekcji znanych projektantów mody przyciągają wzrok, gdyż według obranej konwencji przeczą grawitacji - zwisając do góry nogami.

Moda na opak
Butik Viktor & Rolf nie stanowi wyjątku na skalę światową. Na głowie stanął również sklep z odzieżą marki GAP w Vancouver. Wizja projektantów wyszła poza powierzchnię handlową, gdzie naprzeciw wejścia głównego, przy krawężniku, zaparkowano na dachu dwa samochody osobowe, odwrócono przystanek komunikacji miejskiej i budkę z hot-dogami.

sklep
Napisał: GAP
Na podstawie danych z: GAP
Idea GAP nie jest tak oryginalna i szczegółowo dopracowana jak Butik Viktor & Rolf. Nietypowość aranżacji polega na prezentacji manekinów w kreacjach do góry nogami. Celem prowokacyjnej akcji było zachęcenie klientów do udziału w nowym programie lojalnościowym. Wnętrze sklepu urządzone jest dość przeciętnie – sufit i posadzka znajdują zdecydowanie na swoich miejscach.

Ciekawostki architektoniczne można podziwiać także w Polsce. O największej atrakcji kaszubskiego skansenu możesz przeczytać w artykule: Ciekawe kształty domów.
żyrandole (serwis) (sprawdź dobre biura architektoniczne Katowice)
Na podstawie danych z: www.projektoskop.pl
Napisał: Agnieszka Bykowska
18-07-12 10:39:44
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.