Technologia ledowe w naszych wnętrzach

Wracasz przygnębiony do domu? Chętnie chwyciłbyś za koc i przespał nadchodzące miesiące? Jest na to rada. Z zimowej depresji wyciągnie nas dobre światło! Kiedy dni są krótkie i pochmurne, żyrandole, kinkiety i lampy służą nam za domowe promienie słońca.


światła led
Napisał: Terry Robinson
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Główna zasada? Im jaśniej, tym lepiej. Aby rachunek za prąd nie przeraził domowników, nie zaszkodzi zdecydować się na lampy (polecam lampa stojąca nowoczesna) ledowe. Żarówki wykonane w technologii LED nie pochłaniają zbyt dużej ilość prądu przy włączeniu. Nie ma miejsca tak zwane „uderzenie prądu”. Przeciwnie niż w przypadku świetlówek kompaktowych, częste włączanie i wyłączanie nie skraca ich żywotności. Diody LED nie gasną natychmiastowo, ale etapowo tracą swą moc. Kiedy zaobserwujemy ich przygasanie, znajdziemy jeszcze mnóstwo czasu na kupno nowego oświetlenia.

W chwili zakupu zwróćmy uwagę na markę i jakość wykonania żarówek, szczególnie jeśli nabywamy świetlówki kompaktowe lub lampy LED, które są droższe niż klasyczne. Warto zaufać cieszącym się uznaniem firmom produkującym Żarówki wyjątkowej jakości. Mamy wówczas gwarancję jakości i przestrzegania norm technologicznych. Nie zapominajmy, iż żarówki ledowe wymagają nieco czasu na rozgrzanie.

Masz zamiar odszukać inne podobne porady? Jeśli tak, ta wskazówka ze strony (http://lampomat.pl/lampy-maxlight) jest godna zainteresowania, gdyż dotyczy analogicznej problematyki.

Taki proces może trwać kilka minut, dlatego jeśli chcemy by natychmiast zapanowała jasność w mieszkaniu, dobrze jest zainteresować się świetlówkami kompaktowymi z funkcją quick light. W żarówkach wykonanych w technologii LED ważna jest również odpowiednia instalacja oraz dobra oprawka, gdyż jeżeli mamy jakieś zwarcie tudzież skoki napięcia w gniazdku, LED spali się stosunkowo szybko.


led
Napisał: fleno.de
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Chcąc przyozdobić przestrzeń wokół domu w czasie Świąt Bożego Narodzenia do tej pory należało mieć na uwadze, iż oświetlenie zewnętrzne jest narażone na uszkodzenia powstałe z przyczyny oddziaływania warunków atmosferycznych. Śnieg, deszcz, wichura i mróz nie są sprzymierzeńcami elektroniki, jednak diody LED cechują się wyjątkową odpornością na uderzenia. W technologii LED możliwe jest również osiągnięcie wszelakiej barwy światła. Mamy więc do dyspozycji szeroki wachlarz barw. Dzięki temu możemy wymyślać w ogrodzie kolorowe dekoracje świetlne.
20-09-30 08:20:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.