Osuszacze powietrza sposobem na pozbycie się wilgoci w mieszkania

Za duża wilgotność powietrza prowadzi niekiedy do namnożenia się szkodliwych bakterii oraz pojawienia się pleśni i grzyba. Przyczyn wilgotnego powietrza jest wiele, także susząca się w pomieszczeniu odzież może w znaczny sposób podnieść poziom wilgoci. Może to być przyczyną poważnych problemów ze zdrowiem, zwłaszcza u ludzi cierpiących na dolegliwości związane z płucami.

osuszacz powietrza
Napisał: Klimatop
Na podstawie danych z: www.klimatop.pl
Wilgotne powietrze może także powodować nieprawidłowości w funkcjonowaniu urządzeń elektrycznych, korozję elementów z metalu w urządzeniach gospodarstwa domowego czy uszkodzenie ekskluzywnych, drewnianych mebli lub cennych instrumentów muzycznych. Aby temu zapobiec wykorzystuje się przyrządy nazywane osuszaczami powietrza (jeśli chcesz dowiedzieć się więcej zajrzyj tutaj: dobre osuszacze powietrza).

Proste i skuteczne przyrządy
Higrometr, czyli przyrząd określający stopień wilgotności powietrza jest sercem osuszacza. Poziom wilgotności jest prezentowany w procentach, za idealne warunki uznawana jest wilgotność w okolicach 50%. Kiedy ten poziom zostanie przekroczony, urządzenie uruchomi osuszacz.

Sprawdź, że praktyczna propozycja (https://damnet.pl/123-meble) zawiera użyteczne dane, które są ważne - one Cię niewątpliwie kompletnie pochłoną. Kliknij tu!

Osuszacz taki najpierw kieruje powietrze do filtru usuwającego pył i nieczystości. Samo osuszanie stanowi proces dwuetapowy: w pierwszej kolejności powietrze jest schładzane a następnie ogrzewane. W obu tych procesach woda zawarta w powietrzu ulega skropleniu i przedostaje się do pojemnika na wodę. Kolejnym znaczącym elementem każdego osuszacza jest higrostat. Wykorzystywany jest do utrzymywania stałego, wymaganego stopnia wilgotności powietrza. Bez niego urządzenie mogłoby w zbyt dużym stopniu osuszyć powietrze, co również jest efektem szkodliwym.

Zaciekawił Ci się taki artykuł? Jeśli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij najpierw ten link - ta witryna toaletki nowoczesne także na pewno wpadnie Ci w oko.Dlaczego dobrze jest mieć osuszacz
Główną zaletą tych urządzeń jest ich niewysoka cena. Nawet bardziej zaawansowane osuszacze nie kosztują więcej niż 1000 złotych. Jest to suma niezbyt duża w porównaniu z kosztami pozbywania się grzyba ze ściany czy naprawy sprzętów domowych. Pozbywanie się grzyba może się łączyć ze skuwaniem całego tynku ze ścian, co jest czasochłonne i dużo kosztuje.
Odpowiednia wilgotność powietrza to jednak nie tylko dłuższa żywotność mebli i przyrządów, to w pierwszej kolejności dobre samopoczucie. Udowodniono, że duża liczba dolegliwości także bierze się z utrzymania nieodpowiedniej wilgotności w pomieszczeniach – choroby układu oddechowego, reumatyzm czy migrena.


Więcej artykułów

W którym miejscu kupić dobre pigmenty do farb?

malowanie
Napisał: JAM Project
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Ileż to razy próbowaliśmy odszukać perfekcyjny kolor do własnego mieszkania. Ale trudno nam było wśród znanych kolorów wyszukać ten właściwy. Z tego powodu czasem dobrze skorzystać z białej farby, do której po prostu doleje się pigment. Przez, to będziemy mogli uzyskać właściwy kolor farby. Ilość pigmentu jest określona na buteleczce, w której się on znajduje. Jest tam też informacja związana z tym, jakiego koloru można się spodziewać.
20-03-23 07:13:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.