Osuszacze powietrza sposobem na pozbycie się wilgoci w mieszkania

Za duża wilgotność powietrza prowadzi niekiedy do namnożenia się szkodliwych bakterii oraz pojawienia się pleśni i grzyba. Przyczyn wilgotnego powietrza jest wiele, także susząca się w pomieszczeniu odzież może w znaczny sposób podnieść poziom wilgoci. Może to być przyczyną poważnych problemów ze zdrowiem, zwłaszcza u ludzi cierpiących na dolegliwości związane z płucami.

osuszacz powietrza
Napisał: Klimatop
Na podstawie danych z: www.klimatop.pl
Wilgotne powietrze może także powodować nieprawidłowości w funkcjonowaniu urządzeń elektrycznych, korozję elementów z metalu w urządzeniach gospodarstwa domowego czy uszkodzenie ekskluzywnych, drewnianych mebli lub cennych instrumentów muzycznych. Aby temu zapobiec wykorzystuje się przyrządy nazywane osuszaczami powietrza (jeśli chcesz dowiedzieć się więcej zajrzyj tutaj: dobre osuszacze powietrza).

Proste i skuteczne przyrządy
Higrometr, czyli przyrząd określający stopień wilgotności powietrza jest sercem osuszacza. Poziom wilgotności jest prezentowany w procentach, za idealne warunki uznawana jest wilgotność w okolicach 50%. Kiedy ten poziom zostanie przekroczony, urządzenie uruchomi osuszacz >>> sprawdź ofertę na osuszacze adsopcyjne.

Sprawdź, że praktyczna propozycja (https://damnet.pl/123-meble) zawiera użyteczne dane, które są ważne - one Cię niewątpliwie kompletnie pochłoną. Kliknij tu!

Osuszacz taki najpierw kieruje powietrze do filtru usuwającego pył i nieczystości. Samo osuszanie stanowi proces dwuetapowy: w pierwszej kolejności powietrze jest schładzane a następnie ogrzewane. W obu tych procesach woda zawarta w powietrzu ulega skropleniu i przedostaje się do pojemnika na wodę. Kolejnym znaczącym elementem każdego osuszacza jest higrostat. Wykorzystywany jest do utrzymywania stałego, wymaganego stopnia wilgotności powietrza. Bez niego urządzenie mogłoby w zbyt dużym stopniu osuszyć powietrze, co również jest efektem szkodliwym.

Dlaczego dobrze jest mieć osuszacz
Główną zaletą tych urządzeń jest ich niewysoka cena. Nawet bardziej zaawansowane osuszacze nie kosztują więcej niż 1000 złotych. Jest to suma niezbyt duża w porównaniu z kosztami pozbywania się grzyba ze ściany czy naprawy sprzętów domowych. Pozbywanie się grzyba może się łączyć ze skuwaniem całego tynku ze ścian, co jest czasochłonne i dużo kosztuje.
Odpowiednia wilgotność powietrza to jednak nie tylko dłuższa żywotność mebli i przyrządów, to w pierwszej kolejności dobre samopoczucie. Udowodniono, że duża liczba dolegliwości także bierze się z utrzymania nieodpowiedniej wilgotności w pomieszczeniach – choroby układu oddechowego, reumatyzm czy migrena.


Więcej artykułów

W jaki sposób odświeżyć wnętrze małym kosztem?

salon
Wszyscy, którzy kiedykolwiek remontowali mieszkanie doskonale wiedzą o tym, że jest to naprawdę kosztowne przedsięwzięcie. Za każdym razem koszty wykraczają ponad przyjęty na początku budżet, bo części wydatków w ogóle nie planowaliśmy, a niestety są konieczne. Przede wszystkim z tego powodu powinniśmy pomyśleć o sposobach, jakie pozwalają odświeżyć wnętrze przy stosunkowo niskim nakładzie finansowym. O jakich sposobach mowa?
19-03-18 11:20:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.