Dekoracje ścian

Salon, fototapety do salonu
Napisał: czarna-zebra.pl
Na podstawie danych z: http://czarna-zebra.pl
Wielobarwne dekoracje ozdabiają najczęściej ściany w pokojach dziecięcych. Wnętrza udekorowane wizerunkami ulubionymi postaci z bajek i zwierzątek pozwalają wejść do świata wyobraźni i poddają dzieciom ciekawe pomysły do zabawy. Przy pomocy fototapety możemy obudzić w sobie dziecko i przemycić do każdego z naszych wnętrz odrobinę fantazji.

Jak przygotować tło pod fototapetę?
Jeśli planujemy kupno fototapety na ścianę warto zastanowić się nad całokształtem aranżacji. Aby grafika płynnie wynurzała się z tła, czyli ściany, należy dopasować do niej odpowiedni kolor, dzięki któremu motyw stanie się spójnym elementem wystroju wnętrza. Kolor ściany będącej tłem fototapety lub ściany obok może być jednym z odcieni użytych w grafice. Efekt jest ciekawy, a motyw graficzny wtapia się w aranżację.

Jak wybrać fototapetę pasującą do wnętrza?
Motyw graficzny i kolorystyka przewodnia fototapety powinny być dopasowane do aranżacji wnętrza. I tak np. do stylizacji Pop-art doskonale sprawdzą się grafiki przedstawiające gwiazdy filmowe czy też motyw puszki coca-coli w szalonych zestawieniach kolorystycznych. Natomiast w kreacji vintage łączymy elementy stare z nowymi. Gabinet urządzony w tym trendzie można udekorować fototapetą przedstawiającą starą mapę świata.

Dekoracje i dodatki
Salon, fototapeta z motywem kolorystycznym
Napisał: czarna-zebra.pl
Na podstawie danych z: http://czarna-zebra.pl
Monochromatyczne aranżacje ożywione fototapetą można dodatkowo ubarwić poprzez dobór dodatków i dekoracji nawiązujących do tematyki grafiki lub jej kolorystyki. Przykładowo, jeśli wydruk przedstawia widok na wielkomiejską ulicę, utrzymany jest w odcieniach szarości, a jeden z elementów widoku został uwydatniony kolorem czerwonym, wówczas można dokupić kilka przedmiotów dekoracyjnych w kolorze czerwonym.

Kolor może powtórzyć się równie dobrze na tkaninie, narzucie, dywaniku lub poduszkach rzuconych na komplet wypoczynkowy. Wyszukaj jeszcze więcej propozycji wchodząc na:Najlepsze fototapety Art Widi. wnętrz (zweryfikuj u źródła) wnętrz (nasz serwis www)
Napisał: A.B.
18-07-12 10:39:40
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.