Gustowna umywalnia w naszym mieszkaniu

Łazienka jest miejscem niezwykle ważnym w naszym domu, zatem powinna spełniać kilka zasadniczych warunków. Nie będą to założenia sprzeczne ze sobą, choć czasami dość kłopotliwe do pogodzenia. Nierzadko dysponujemy łazienką o niezbyt dużej powierzchni, a na małej powierzchni niezwykle trudno jest pogodzić ze sobą ergonomię, wygodę oraz stylistykę. Łazienka z jednej strony powinna być miejscem w którym się relaksujemy (choćby jedynie przez 10-15 minut każdego wieczora podczas prysznica) a z drugiej strony winna być pomieszczeniem praktycznym.
Meble topeshop
Nie możemy przecież przed pracą - kiedy mamy na zupełną toaletę maksymalnie parę minut - poszukiwać pędzla i żyletek w popłochu. Wszystko winno tutaj - jak nigdzie indziej - mieć własne miejsce. Naturalnie z racji przeznaczeń które pełni to pomieszczenie, musi ono być także proste w utrzymaniu czystości. Z tego powodu do wykańczania łazienek zazwyczaj wykorzystuje się płytki ceramiczne, które to - poza tym że są bardzo estetyczne i wygodne - są niezmiernie ozdobne. Jeśli dobierzemy piękne płytki do naszej toalety, nie potrzeba nam będzie żadnych innych uzupełnień dekoracyjnych. Wystarczy już jedynie wstawić szafki łazienkowe - tu oferta na szafki łazienkowe. I tutaj to dopiero zaczyna się prawdziwa zabawa, gdyż w handlu osiągalne są szafki łazienkowe w niesłychanie wielu wzorach. Już w czasie doboru odcienia możemy mieć mały kłopot wywołany nadmiarem. Dobrze byłoby próbować dobrać szafki łazienkowe nie wyłącznie do odcienia płytek, ale także do typu armatury który postanowiliśmy się zamontować. Ważne jest aby wszystkie łączenia szafek z ceramiką łazienkową zostały należycie odizolowany (na przykład silikonem) w taki sposób, aby ewentualna woda nie przedostała się do środka szafki. Moim sądem najładniejsze są wnętrza o minimalistycznej aranżacji czyli takie, które przede wszystkim są funkcjonalne a dopiero w następnej kolejności estetyczne - zgodnie z porzekadłem: „mało prawie zawżdy znaczy lepiej”. W przypadku łazienki powyższe stwierdzenie sprawdzi się w 100 procentach. Jeżelibyśmy bowiem przeładowali niedużą powierzchnię gadżetami otrzymalibyśmy wtenczas efekt przytłoczenia, co na dłuższą metę może stać się męczące. A przecież odnowienie łazienki - inaczej jak w przypadku pozostałych pomieszczeń - przeprowadzamy raz na ładnych parę lat. No, może same szafki łazienkowe zamieniamy tak samo często jak pozostałe meble.


Więcej artykułów

Aranżacja niewielkiej toalety

Elegancka łazienka
Napisał: Baumit
Na podstawie danych z: Baumit
Niewielka toaleta nie musi być problemem. Co warto wiedzieć, zastanawiając się w jaki sposób umeblować niedużą umywalnię? Jakie dopasować wyposażenie toalety? Jak w takiej łazience rozlokować umywalkę, sedes oraz prysznic? Niewielka łazienka nastręcza dobrego planu. Zobacz nasze rady, w jaki sposób zaplanować jak też wyposażyć małą łazienkę.
19-05-23 16:58:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.