Na czym polega nowoczesna kompozycja pokoju?

Aranżacja nowoczesna to często pojawiająca się fraza w dużej liczbie teksów skupiających się na aranżacji. To nie dziwi, w końcu to jeden sposobów urządzania, po jakie chętnie sięgają nowi posiadacze lokali. Dlaczego akurat modernistyczne aranżacje są tak popularne? Co tak naprawdę oznacza to pojęcie i w jaki sposób wykonać wnętrze w stylu modernistycznym?


wnętrza
Napisał: Bryn Pinzgauer
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Modernizm posiada wiele odmian i nie musi być zawsze rozumiany tak samo. Wiele wnętrz w tym stylu da się rozpoznać już na pierwszy rzut oka. Wyróżniają się bowiem nietuzinkowymi elementami wyposażenia, które są zwykle tak zwanymi meblami designerskimi. Poza tym, modernizm to zazwyczaj minimalizm i to jest jego cecha wyróżniająca. W stylu nowoczesnym nie uświadczysz zbyt wielu ozdób. Można powiedzieć, że za każdym razem stawia się raczej na mniej elementów niż więcej (przejdź do galerii).


To samo dotyczy budowy samych elementów wyposażenia. Da się je zrobić choćby z jednego elementu materiału – lub przynajmniej mogą sprawiać podobne wrażenie. Modernizm to także duże przestrzenie. Im więcej niezagospodarowanego miejsca w salonie czy sypialni, tym lepiej. Aby osiągnąć taki efekt nieraz nawet łączy się pomieszczenia w jeden pokój. Usuwa się ściany przykładowo rozdzielające kuchnię i salon. W takim wypadku przestrzeń kuchenna jest jedynie aneksem do pokoju gościnnego. Całość tworzy natomiast poczucie o wiele większej przestrzeni.


wnętrza
Napisał: Bob n Renee
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Najbardziej zagorzali fani przestrzenności usuwają większość ścian. W ekstremalnych przykładach większość pokoi stanowi jedno wielkie pomieszczenie. Jeżeli chcesz, by poczucie przestrzeni było jeszcze większe, warto także dobrać odpowiednie kolory. Oczywiście szczególnie dobrze pasują tu jasne barwy, które wizualnie rozciągają pokój. Na ścianach dodatkowo mogą pojawić się zwierciadła, dzięki nim pomieszczenie będzie sprawiało wrażenie jeszcze większego.
19-05-23 22:11:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.