Aranżacja wnętrz – zlecić czy wykonać samodzielnie?

Okno programu CAD Wnętrza
Perspektywa samodzielniej aranżacji wnętrz u niektórych osób wzbudza radość, a u innych przerażenie. Amatorzy, którzy mają pojęcie o majsterkowaniu, jakości materiałów budowlanych dostępnych na rynku, trendach aranżacyjnych i co najważniejsze – posiadają zmysł estetyczny, mogą liczyć na zadowalający efekt samodzielnie podjętych decyzji. Natomiast osoby, które takiej wiedzy nie posiadają, powinny zlecić wykonanie projektu aranżacji wnętrz profesjonalistom.

Jeśli użyta w niniejszym materiale retoryka do Ciebie trafia, to zobacz tu (https://meblemwm.pl/nowoczesne-hokery-barowe) inne tego typu wpisy - one odnoszą się do analogicznej problematyki.

Dlaczego?


Przekonanie o tym, że samodzielne zaprojektowanie i urządzenie wnętrz przyniesie dużą oszczędność pieniędzy i gwarantowaną satysfakcję z osiągniętego efektu jest mitem.
Należy wiedzieć, że nie każdy ma odpowiednią wiedzę techniczną i zmysł estetyczny, pozwalający zaprojektować i wykonać atrakcyjną aranżację wnętrz. Zanim zapadnie ostateczna decyzja na ten temat, warto krytycznie ocenić swoje możliwości. - Ceną za podjęcie się niemożliwego jest strata bezcennego czasu i mnóstwa pieniędzy, a zadanie projektowe i tak trzeba zlecić profesjonalistom. – komentuje architekt wnętrz Warszawa.

Najwięcej problemów przysparza klientom urządzenie kuchni i łazienek – mówi architekt wnętrz Warszawa. Wiąże się z tym dobór odpowiednich urządzeń sanitarnych, zaprojektowanie elektryki, przyłączy, rozrysowanie układu płytek ceramicznych i bardzo często także mebli na wymiar dla stolarza. Lokalizacja urządzeń i sprzętów powinna być zaplanowana według ergonomicznych zasad korzystania z nich na co dzień. Dzięki temu pomieszczenie będzie nie tylko estetyczne, ale i funkcjonalne.

Projektując te pomieszczenia należy dysponować odpowiednią wiedzą fachową. W przeciwnym wypadku umywalka zawiśnie za nisko lub za wysoko, gniazdka elektryczne będą zalewane podczas mycia zębów, kafle na posadzce będą mijać się z płytkami ściennymi, a pralka wysadzi korki przy pierwszym wirowaniu. Czy warto ryzykować?
Na podstawie danych z: opracowanie własne
Napisał: A.B.
19-03-01 07:18:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.