Nowoczesne sprzątanie

Jak doskonale jest posiadać ład w domu. Wszystko na swoim miejscu, połyskuje i pachnie. Prawie nie ma się ochoty wychodzić. Higiena i porządek jest to duma gospodarza. Z tego powodu dobrze zatroszczyć się o posprzątanie swego domostwa choć raz na tydzień. Całe szczęście dzisiejsza inżynieria upraszcza wygodniejsze a także bardziej wydajne czyszczenie.
Sprzątanie mieszkania i domu
Napisał: International Labour Organization
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Na rynku dostępne są specjalistyczne detergenty. Wielu ludzi teraz decyduje się na odkurzacz centralny. Stanowi to komfortowe i oszczędne rozwiązanie pozwalające swobodniej zadbać o porządek w mieszkaniu. Koniec z maszerowaniem z ciężkim odkurzaczem po domostwie. Teraz starcza podłączyć się w odpowiednim miejscu do głównej jednostki i odkurzanie staje się pestką. Sprzątanie w XXI stuleciu to czasem czysta przyjemność - sprawdź co myślą o tym inni na forum.

Sprzątanie domu należy rozpocząć od najwyższych blatów. Dobrze jest powycierać kurz z półek i szafek. Umyć powierzchnie w kuchni. Tutaj też domyć zebrane przez tydzień garnki oraz z grubsza poukładać w lodówce, tak, by puste worki i zepsuta żywność nie zajmowały miejsca. W łazience trzeba wyczyścić prysznic oraz umywalki. Na noc dobrze jest zalać sedes mocnym detergentem. Dzisiejsze środki czystości są wytwarzane specjalnie do rozmaitych odmian powierzchni.

Sprzątanie w mieszkaniu
Napisał: osseous
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Powstały także specjalne płyny dla alergików, dzięki którym ustrzec się można nieprzyjemnego kichania powiązanego z wdychaniem ścieranego kurzu. Postęp w branży chemii pozwala także na produkcję bardzo mocnych substancji czyszczących. Z ich pomocą da się pozbyć się uciążliwego do umycia brudu. Resztki a także tłuszcz przyschnięte do płyt ceramicznych nie stanowią już takiego problemu. Tak samo zaschły brud w piekarniku nie wymaga już żmudnych godzin szorowania. Przy silnych środkach trzeba jednakże zachować ostrożność, żeby uniknąć zagrożenia oparzeń jak i również innych przykrości.

Kiedy starte są już kurze a także powierzchnie ceramiczne czyste wypada wziąć się za posadzki. Poniektórzy jeszcze do dzisiaj częstokroć używają szablonowej miotły, aby rozwiązać problem zakurzonej podłogi. W zdecydowanej większości domostw jednak można znaleźć odkurzacz. Teraz coraz to popularniejszą opcją jest odkurzacz centralny - więcej tutaj . Posiada on sporo plusów. Okazuje się być dużo bardziej komfortowy, niż standardowe urządzenia, nie zajmuje sporo miejsca w mieszkaniu i, co dla szerokiego spektrum osób jest bardzo znaczące - jest mniej hałaśliwy.

Właściciele odkurzaczy centralnych bezustannie zachwalają swoje urządzenia. Mówią, że nie zdecydowaliby się na powrót do zwykłych odkurzaczy. Po pozbyciu się kurzów z posadzki trzeba ją już tylko umyć. Trzeba pamiętać, by dostosować stosowny detergent do określonego gatunku powierzchni podłogi. Gdy posadzka zabłyśnie czystością można w końcu rozluźnić się i radować się czystym mieszkaniem.


Więcej artykułów

Odkurzaj szybciej

Mieszkanie
Napisał: Living Rooms London
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Odkurzacze są o tyle kłopotliwymi urządzeniami, że do ich przechowywania jest wymagana cenna przestrzeń. Kłopotliwe bywa również przełączanie odkurzacza między kolejnymi kontaktami w dużym domu, częste zmienianie worka i dźwiganie całego, nierzadko ciężkiego urządzenia.
18-06-22 14:07:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.