Wielki design w małym mieszkaniu

Aranżacja kawalerki wymaga wyczucia stylu i kreatywności. Mała przestrzeń potrzebuje bowiem rozwiązań ergonomicznych i racjonalnych. Mimo tego nie należy rezygnować z designu na światowym poziomie.

Najważniejszym zadaniem w przypadku urządzania kawalerki jest wydzielenie części sypialnej. W roli przegrody doskonale sprawdzi się półprzezroczysta tafla szkła szerokości łóżka. Alternatywnie może to być tkanina, ażurowa ścianka działowa, lub regał, który jednocześnie jest elementem użytkowym. Można na nim położyć książki i stylowe dekoracje.

Łóżko jest bardzo ważnym meblem. Musi zapewniać komfort snu, a stojąc w pomieszczeniu półotwartym dobrze się prezentować. Jego konstrukcja ma być lekka, żeby nie przytłaczać niewielkiego wnętrza, np. model Plaza Up włoskiej firmy Zanette (MAX-FLIZ).

Zaciekawił Cię ten wpis? Masz ochotę zostawić pewne komentarze na temat (http://www.kanownik.pl/793,Biurka.html)? Będzie to dla nas niezwykle przyjemne przeżycie.Sypialnia, łóżko Plaza Up Zanette
Napisał: Max-Fliz
Na podstawie danych z: Max-Fliz

Alternatywą dla łózka w kawalerce może być wygoda rozkładana sofa lub narożnik ze skrzynią na pościel. Najlepiej wybrać rozkładane sofy w prostych kształtach, które po rozłożeniu będą umożliwiały zdrowy sen, jak np. sofa Bari z pojemnikiem na pościel, marki Maxliving, dostępna w szerokiej gamie kolorystycznej. Oparcie zostało wycięte w połowie dzięki czemu sofa jest lekka i nie zdominuje wnętrza.

Sofa rozkładana Bari, regał ażurowy
Napisał: Max-Fliz
Na podstawie danych z: Max-Fliz

Stolik kawowy to niezbędny element aranżacji części wypoczynkowej.

Jeżeli masz ochotę przeczytać więcej wiadomości na ten temat, kliknij tu, to naprawdę świetne omówienie tego zagadnienia.

Powinien być regulowany i wielofunkcyjny, tak jak Tupolev z pracowni Colico o bardzo designerskim wyglądzie. Wysokość tego wyjątkowego stołu reguluje się za pomocą systemu śmigieł samolotu!

Stolik kawowy regulowany Tupolev
Napisał: Colico
Na podstawie danych z: Max-Fliz

W kawalerce warto również wygospodarować miejsce na jadalnię i w taki sprytny sposób oddzielić kuchnię od salonu. Lekkie, włoskie krzesła Colico z linii Vanityice bardzo atrakcyjnie prezentują się w zestawieniu ze stołem Goccia tej samej marki. Ponadto można go łatwo rozłożyć, jeśli niespodziewanie odwiedzą nas goście.

Stół do jadalni rozkładany
Napisał: Colico
Na podstawie danych z: Max-Fliz
Krzesła do jadalni z linii Vanityice
Napisał: Colico
Na podstawie danych z: Max-Fliz

W kawalerkach zamiast tradycyjnych meblościanek warto postawić dużą, wnękową szafę w której za jednolitymi frontami, sięgającymi od podłogi aż po sufit ukryjemy ubrania i niezbędne sprzęty użytkowe. Obecnie najmodniejsze są fronty białe na wysoki połysk, które powiększą optycznie przestrzeń mieszkalną. W ten sposób oszczędzimy powierzchnię i pozwolimy, by wybrane przez nas meble były jego najważniejszą ozdobą.
Na podstawie danych z: Grupa Red Star Media
Napisał: Agnieszka Mirela Kammer
21-09-23 10:02:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.