Wentylatory - metoda na szybko ochłodę w domu

Wentylatory są urządzeniami które widuje się bardzo często. Od urządzeń mających zapewniać krążenie powietrza w pomieszczeniu, po te, które chłodzą części elektroniki użytkowej. Ich podstawową zaletą jest prostota działania, która pociąga za sobą zestaw innych dobrych wyznaczników – wysoką skuteczność, niezawodność i niski pobór prądu elektrycznego.
wentylator
Napisał: Klimatop
Na podstawie danych z: www.klimatop.pl
Spotyka się wentylatory o rozmaitych rozmiarach – od tych, które mają parę centymetrów średnicy, po kilkumetrowe urządzenia. Ich wymiary, tworzywo z którego się składają i prędkość z jaką się kręcą uzależnione są w głównej mierze od przeznaczenia i wydajności którą pragnie się osiągnąć.

Zasada funkcjonowania Wentylator (tutaj dowiesz się więcej: oferta wentylatorów w serwisie jest urządzeniem, które przez ruch specjalnie przymocowanych łopat, wydmuchują powietrze. W generalnym zastosowaniu widuje się urządzenia które zasysają powietrze - pełna oferta oczyszczaczy tutaj, jak i te które powietrze tłoczą. Wentylatory zasysające spotyka się przykładowo w komputerach, tłoczące działają między innymi w suszarkach. Ruch obrotowy urządzenia przebiega dzięki wykorzystaniu odpowiedniego łożyska zmniejszającego opór stawiany przez urządzenie. Hałas wytwarzany przez urządzenie uzależniony jest od jego wymiarów i prędkości obrotów. Te używane w elektronice użytkowej, pomimo tego że wykonują nawet kilka tysięcy obrotów na minutę funkcjonują niemalże bez odgłosów. Duże urządzenia obracające się z większą prędkością są jednak w stanie emitować zauważalny szum.

Tania klimatyzacja Ogromnie częstym wykorzystaniem urządzenia wentylacyjnego jest regulowanie temperatury we wnętrzu. Żeby jednak zmniejszyć temperaturę powietrza w pomieszczeniu, nie należy włączać dużej liczby urządzeń wentylacyjnych. Do używania w domu odpowiedni będzie jeden. Należy go ustawić wysoko i skierować tak, żeby wydmuchiwał (rozwinięcie tych informacji> odwiedź ten serwis www.aleklima.pl ciekawe źródło informacji)powietrze z wnętrza. Jest to niedrogi sposób chłodzenia powietrza wykorzystujący prostą regułę fizyczną. Ciepłe powietrze jest lżejsze od powietrza zimnego, więc unosi się ku górze.


Więcej artykułów

Tylko jeden klimatyzator a wiele plusów

klimatyzator
Napisał: Centrum Klima SA
Na podstawie danych z: Centrum Klima SA
Od klimatyzatora z biegiem czasu coraz to więcej się oczekuje. Już nie wyłącznie ma chłodzić, ale także estetycznie wyglądać, niewiele kosztować i najlepiej, gdy zarazem może być także urządzeniem grzewczym. Nierealne? Nowy typ klimatyzatora przenośnego firmy Blaupunkt pokazuje, że jest to wykonalne. Klimatyzator przenośny czyli tzw. klimatyzator z rurą to coraz popularniejsze urządzenie w każdym domu.

Usuwając gorące powietrze z pokoju można stworzyć przyjemne warunki bytu, nie zużywając przy tym tak dużo energii elektrycznej jak w sytuacji drogiej klimatyzacji. Z tego dobrego pomysłu korzysta się także w fabrykach i magazynach, gdzie montaż klimatyzacji wiąże się ze zbyt dużym wydatkiem.
18-07-12 02:52:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.