Wentylatory - metoda na szybko ochłodę w domu

Wentylatory są urządzeniami które widuje się bardzo często. Od urządzeń mających zapewniać krążenie powietrza w pomieszczeniu, po te, które chłodzą części elektroniki użytkowej. Ich podstawową zaletą jest prostota działania, która pociąga za sobą zestaw innych dobrych wyznaczników – wysoką skuteczność, niezawodność i niski pobór prądu elektrycznego.
wentylator
Napisał: Klimatop
Na podstawie danych z: www.klimatop.pl
Spotyka się wentylatory o rozmaitych rozmiarach – od tych, które mają parę centymetrów średnicy, po kilkumetrowe urządzenia. Ich wymiary, tworzywo z którego się składają i prędkość z jaką się kręcą uzależnione są w głównej mierze od przeznaczenia i wydajności którą pragnie się osiągnąć.

Zasada funkcjonowania Wentylator (tutaj dowiesz się więcej: oferta wentylatorów w serwisie jest urządzeniem, które przez ruch specjalnie przymocowanych łopat, wydmuchują powietrze. W generalnym zastosowaniu widuje się urządzenia które zasysają powietrze - pełna oferta oczyszczaczy tutaj, jak i te które powietrze tłoczą. Wentylatory zasysające spotyka się przykładowo w komputerach, tłoczące działają między innymi w suszarkach. Ruch obrotowy urządzenia przebiega dzięki wykorzystaniu odpowiedniego łożyska zmniejszającego opór stawiany przez urządzenie. Hałas wytwarzany przez urządzenie uzależniony jest od jego wymiarów i prędkości obrotów. Te używane w elektronice użytkowej, pomimo tego że wykonują nawet kilka tysięcy obrotów na minutę funkcjonują niemalże bez odgłosów. Duże urządzenia obracające się z większą prędkością są jednak w stanie emitować zauważalny szum.

Tania klimatyzacja Ogromnie częstym wykorzystaniem urządzenia wentylacyjnego jest regulowanie temperatury we wnętrzu. Żeby jednak zmniejszyć temperaturę powietrza w pomieszczeniu, nie należy włączać dużej liczby urządzeń wentylacyjnych. Do używania w domu odpowiedni będzie jeden. Należy go ustawić wysoko i skierować tak, żeby wydmuchiwał (rozwinięcie tych informacji> odwiedź ten serwis www.aleklima.pl ciekawe źródło informacji)powietrze z wnętrza. Jest to niedrogi sposób chłodzenia powietrza wykorzystujący prostą regułę fizyczną. Ciepłe powietrze jest lżejsze od powietrza zimnego, więc unosi się ku górze.


Więcej artykułów

Na co zwrócić uwagę zakupując zmywarkę

zmywarka
Napisał: Scott Akerman
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W wypadku kupna kuchenki nikt nie ma wątpliwości, iż jest to nabytek potrzebny, natomiast nabycie zmywarki dzieli społeczeństwo na jej krytyków i zwolenników. Dla pierwszych jest to nie tylko kosztowne urządzenie, ale również wyższe rachunki za prąd i wodę.

Usuwając gorące powietrze z pokoju można stworzyć przyjemne warunki bytu, nie zużywając przy tym tak dużo energii elektrycznej jak w sytuacji drogiej klimatyzacji. Z tego dobrego pomysłu korzysta się także w fabrykach i magazynach, gdzie montaż klimatyzacji wiąże się ze zbyt dużym wydatkiem.
18-07-12 02:52:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.