Wentylatory - metoda na szybko ochłodę w domu

Wentylatory są urządzeniami które widuje się bardzo często. Od urządzeń mających zapewniać krążenie powietrza w pomieszczeniu, po te, które chłodzą części elektroniki użytkowej. Ich podstawową zaletą jest prostota działania, która pociąga za sobą zestaw innych dobrych wyznaczników – wysoką skuteczność, niezawodność i niski pobór prądu elektrycznego.

wentylator
Napisał: Klimatop
Na podstawie danych z: www.klimatop.pl
Spotyka się wentylatory o rozmaitych rozmiarach – od tych, które mają parę centymetrów średnicy, po kilkumetrowe urządzenia. Ich wymiary, tworzywo z którego się składają i prędkość z jaką się kręcą uzależnione są w głównej mierze od przeznaczenia i wydajności którą pragnie się osiągnąć.

Zasada funkcjonowania
Wentylator (tutaj dowiesz się więcej: oferta wentylatorów w serwisie jest urządzeniem, które przez ruch specjalnie przymocowanych łopat, wydmuchują powietrze. W generalnym zastosowaniu widuje się urządzenia które zasysają powietrze, jak i te które powietrze tłoczą. Wentylatory zasysające spotyka się przykładowo w komputerach, tłoczące działają między innymi w suszarkach. Ruch obrotowy urządzenia przebiega dzięki wykorzystaniu odpowiedniego łożyska zmniejszającego opór stawiany przez urządzenie. Hałas wytwarzany przez urządzenie uzależniony jest od jego wymiarów i prędkości obrotów. Te używane w elektronice użytkowej, pomimo tego że wykonują nawet kilka tysięcy obrotów na minutę funkcjonują niemalże bez odgłosów. Duże urządzenia obracające się z większą prędkością są jednak w stanie emitować zauważalny szum.

Tania klimatyzacja
Ogromnie częstym wykorzystaniem urządzenia wentylacyjnego jest regulowanie temperatury we wnętrzu. Żeby jednak zmniejszyć temperaturę powietrza w pomieszczeniu, nie należy włączać dużej liczby urządzeń wentylacyjnych. Do używania w domu odpowiedni będzie jeden. Należy go ustawić wysoko i skierować tak, żeby wydmuchiwał powietrze z (ciąg dalszy tego zagadnienia> więcej pod tym łączem aleklima.pl)powietrze Jest to niedrogi sposób chłodzenia powietrza wykorzystujący prostą regułę fizyczną. Ciepłe powietrze jest lżejsze od powietrza zimnego, więc unosi się ku górze.

Usuwając gorące powietrze z pokoju można stworzyć przyjemne warunki bytu, nie zużywając przy tym tak dużo energii elektrycznej jak w sytuacji drogiej klimatyzacji. Z tego dobrego pomysłu korzysta się także w fabrykach i magazynach, gdzie montaż klimatyzacji wiąże się ze zbyt dużym wydatkiem.
22-07-06 07:03:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.