Bardzo przydatne urządzenia do segregacji śmieci

Segregacja śmieci bardzo długo było u nas zjawiskiem bardzo rzadkim. Mało ludzi miało w domu kilka pojemników na odpady. Ostatnimi czasy uchwalono ustawę o segregacji odpadów i sytuacja wreszcie po długim czasie zmieniła się. Dla wielu osób sortowanie śmieci było przez pierwszy okres czasu niemałym problemem. Przede wszystkim ludzie starsi nie orientowali się w szczegółach, w jaki sposób sortować odpady. Inną kwestią stało się niezbyt profesjonalne przeprowadzenie wdrożenia nieznanego wcześniej systemu dzielenia śmieci przez urzędy miast. Brakowało stosownych opisów i akcji informacyjnych, przez co tworzyło się niemałe zamieszanie i rosły niepotrzebne negatywne nastroje względem segregacji śmieci.
kosze przeznaczone do segregacji śmieci
Napisał: Matthias Buchmeier
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Wydziela się aktualnie parę typów koszów na śmieci. Jednym z nich jest pojemnik na papier. Do takiego kosza możemy wyrzucać różnego typu odpady jak gazety, wszelkiego rodzaju czasopisma czy też ewentualnie książki, poniszczone nieużywane zeszyty i różnego gatunku kserówki, z których już nie korzystamy. Do tego oczywiście pojawią się tutaj także kartony oraz materiały wykonane tylko z tektury. Nie należī wyrzucać do tego typu koszów z kolei kartonów z folią aluminiową, które zostają nam po mleku czy sokach, ani też papierów zatłuszczonych, czy kalek.

Więcej artykułów

Konieczne przy różnych naprawach

barierka
Wielu mężczyzn potrafi samodzielnie ogarnąć niewielkie naprawy. Gdy coś się zepsuje, taki mężczyzna wie po co pójść do sklepu i wie jak konkretną rzecz zainstalować. Tak samo jest, gdy sam z siebie zechce coś poogarniać w temacie majsterkowania, wtedy się po prostu bierze do działania, a nie gada przez miesiąc, że chce coś zrobić, ale brak mu czasu. Ludzie lubiący manualne prace zawsze znajdą na nie czas, bo to ich odpręża.


Następnym typem kosza do segregacji jest żółty pojemnik na plastik. Możemy tutaj wyrzucać wszelkie opakowania wykonane z plastiku, po kremach, jogurtach, margarynach, do tego butelki plastikowe po napojach, ale również muszą się tutaj znaleźć opakowania wykonane z papieru, których wewnętrzne ścianki zostały wyklejone materiałami sztucznymi, jak aluminium, czy też opakowania po sokach kartonowych, które składają się również z folii. Znajdą się tutaj także wszelkie torby i reklamówki z plastiku. Ważne jest, aby nie zapominać, że do takiego kosza wrzucamy także puszki i drobny złom. Nie należy wyrzucać tutaj na pewno styropianu, ani opakowań po olejach, lekach, czy innych tego typu.

Trzeci kosz jest na materiały szklane. Wrzucamy tam wszystkie butelki szklane po sokach i żywności, ale bez nakrętek. Należy nie zapominać, że nie można wyrzucać tam żarówek, czy też porcelany, luster czy szyb samochodowych.

Kosze do sortowania śmieci (więcej szczegółów tu: ) spotykamy jeszcze w dwóch odmianach. Pojemniki w kolorze brązowym na odpady organiczne oraz koloru szarego.

Dane, które zawiera proponowana strona (https://oladom.pl/145-lustrzane-szkatulki-pudelka), są jak najbardziej użyteczne, jeżeli ciekawi Cię opisywany temat - kliknij więc tutaj!

W takich składujemy różnego typu odpady, które do recyklingu się nie nadają.
19-03-13 07:20:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.