Grzejnik modułowy, silny dostawca domowego ciepła

Model TUBUS
Napisał: Jacek Świderski
Na podstawie danych z: Jacek Świderski
Grzejnik ma określone parametry – wysokość, szerokość i moc grzewczą. Zazwyczaj możemy wybierać między jego wersją małą, dużą i średnią. I zazwyczaj takie rozwiązanie sprawdza się w standardowych pomieszczeniach. Co jednak zrobić, gdy potrzebujemy niesztampowego rozwiązania? Odpowiedzią jest TUBUS – grzejnik do zadań specjalnych.

Pan konfigurator
Trudno w to uwierzyć, ale ten industrialny w swej formie model grzejnika, mając zaledwie trzy wersje stylistyczne, daje łącznie ponad 2 000 konfiguracji. Jest to możliwe dzięki jego modułowości. Konstrukcja TUBUSA opiera się na regulowanej liczbie członów, którą można wybierać z przedziału od 2 do 45. Nie jest to jedyny elastyczny parametr. Równie duży wpływ można mieć na dobór jego wysokości – jest ich aż 12 i mieszczą się w przedziale od 16 cm do 2 m. Dzięki temu możliwe jest stworzenie wysokiego na dwa metry, czteroczłonowego grzejnika do wąskich pomieszczeń, bądź ciągnącej się przez całą długość hallu niskiej, 30 centymetrowej wersji, złożonej z aż 45 elementów. Modułowość TUBUSA to nie tylko zabawa kształtem i kolorem, choć ich wybór jest imponujący. W ofercie Instal-Projektu jest obecnie 37 kolorów w palecie, które są dostępne bez dopłaty przy zakupie tego modelu. Grzejnik ten także, a może przede wszystkim, dzięki szerokiemu wyborowi rozmiaru, ma niesamowite możliwości grzewcze – przedział jego mocy cieplnej rozpina się między 23 a 3047 W.

Model TUBUS
Napisał: Jacek Świderski
Na podstawie danych z: Jacek Świderski
Tubus oprócz niespotykanej elastyczności w zakresie możliwości grzewczych, to także model, który swoim kształtem przywraca wspomnienia. Dzięki jego charakterystycznej formie możemy odtworzyć w domach jednorodzinnych kształt żeliwnych kaloryferów, które były standardowym wyposażeniem bloków z wielkiej płyty. Odtworzyć, bądź... wymienić. Stal węglowa, z której wykonywane są grzejniki marki Instal-Projekt jest dużo lepszym rozwiązaniem, niż żeliwne grzejniki instalowane przez spółdzielnie w latach 70-tych. Decydując się na TUBUSA, zachowujemy klasyczny kształt, zyskując przy tym modną i bogatą paletę kolorów oraz wydajność grzewczą idealnie dopasowaną do naszych potrzeb.

Model TUBUS może osiągać długość nawet do 2 metrów. By możliwa była efektywna praca tak dużego grzejnika, wersje składające się z liczby członów przekraczającej 30 elementów produkowane są tylko z przyłączeniem bocznym i powinny być podłączane krzyżowo. Pozostałe modele produkowane są opcjonalnie w wersjach z przyłączeniami bocznymi lub dolnymi typu „V”.

Modułowi dostawcy ciepła
Model TUBUS
Napisał: Jacek Świderski
Na podstawie danych z: Jacek Świderski
TUBUS doskonale sprawdzi się w miejscach, gdzie zwykłe grzejniki, ograniczone formą, nie będą w stanie dostarczyć odpowiednio dobranej ilości ciepła. Warto jednak przyjrzeć się również pozostałym modelom z grupy MODULUS Instal-Projektu.

Przykładem może być AFRO - elegancka i smukła wersja grzejnika modułowego. Jego prostokątne i prostopadłe do ściany człony mogą tworzyć równie imponujące i różnorodne rozmiary i kształty. Ich maksymalna liczba przebija nawet modele TUBUS i wynosi aż 48 elementów. Grzejniki COVER to z kolei pomysł na płaską płytę grzewczą, zbudowaną z elementów poziomych bądź pionowych. Oczywiście w wielu kolorach i kombinacjach.

Modułowość to coś więcej niż możliwość idealnego dobrania mocy grzewczej. To wolność wyboru w zakresie kształtu, rozmiaru, formy i koloru. Grzejniki z grupy MODULUS marki Instal-Projekt zostały pomyślane tak, by to one dopasowywały się do wnętrza, a nie wnętrza do nich. Żadna inna grupa nie daje tyle swobody w zakresie projektowania, komponowania i kolorowania instalacji grzewczej. Skorzystajmy z tej okazji i urządzając lub remontując nasze cztery kąty, grzejmy z wyobraźnią i po swojemu.
Na podstawie danych z: Toolbox Creative Communications
Napisał: Katarzyna Kolasińska
19-04-03 07:25:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.