Naczynia do alkoholu

Gdy zapraszamy do nas gości i aranżujemy mniejsze albo większe przyjęcia, staramy się zadbać o każdy element. Dokładnie planujemy menu, a także zastanawiamy się nad tym, jakie trunki podać.


Próbujemy dopasować je odpowiednio do podawanych dań, a także wedle indywidualnych upodobań. Tak samo ważne jak to, co podajemy, jest jednak także to, w jaki sposób serwujemy. Nic nie świadczy lepiej o smaku gospodarzy niż bardzo ładne kieliszki, które stosownie dopasujemy do serwowanych na stół alkoholi.

kieliszki do wina
Na podstawie danych z: www.garneczki.pl

Jednym z najważniejszych elementów sukcesu realizowanego wieczoru jest wybór wina, które ułatwi wyzwolić z przyrządzonych potraw to, co najlepsze (click). Należyte kieliszki do wina umożliwią natomiast przedstawić głębię smaku i aromatu napoju wyskokowego. Trzeba pamiętać, że kieliszki (www.inter-deco.pl/produkty/szklo-uzytkowe/kieliszki,2,10) do białego wina muszą być dłuższe i smuklejsze, a kieliszki do czerwonego wina – znaczniej pękate, lepiej skupiają one albowiem nuty wina.

Wyborne wino w wykwintnym kieliszku, popijane do smacznego posiłku, to prawdziwa rozkosz dla zmysłów. Gdy jednakże chcemy, aby wszystko na naszym stole było perfekcyjne, należy pomyśleć jeszcze o zaopatrzeniu się w kieliszki do wody (szklanki i kieliszki do alkoholu). Rozłożyste i pojemne, szczególnie pięknie wyglądać będą z kostkami lodu i plasterkiem cytryny.

Bardzo dobrze uzupełnią nasze nakrycia stołowe. Mówiąc o wytwornych kieliszkach, na polskim gruncie tradycyjnie przychodzą nam na myśl ponadczasowe kieliszki z Krosna, które pamiętamy z pewnością jeszcze z barków i zastaw naszych dziadków. Przyozdobione nóżki i reliefy, które wyróżniają kieliszki KRISTA DECO, zniewalają kolejne pokolenia. Klasyczne krośnieńskie wzory nieustannie są modne, a nowe wpisują się w bieżące trendy wzornicze.

Otwórz ten link listwy podparapetowe! Na stronie znajdziesz pożyteczne informacje na to zagadnienie, opisane w artykule.Składnikiem domowej zastawy, którego zabraknąć nie może przy przeróżnych okazjach, są kieliszki do wódki. Wysokie, na nóżce, przypadną znaczniej do gustu tradycjonalistom, z kolei banalne kieliszki typu shot powinny się znaleźć u każdego imprezowicza. Sylwester jak również wszelkie ważne dni, które zamierzamy wyjątkowo świętować, to czas na otworzenie butelki wybornego szampana.


Nie możemy, toteż zapomnieć również o wyposażeniu naszego domu w szykowne kieliszki do szampana. Zgrabne, wąskie kieliszki, wyprodukowane z cienkiego szkła, to najlepsza gwarancja zachowania pęcherzyków. Jeżeli preferujemy szampany mniej musujące, możemy wybrać również widowiskowe, niskie kieliszki o znaczniej płaskich i rozłożystych czaszach.

Towarzyskie spotkania to szansa do smakowania wielu innych napojów wyskokowych i koktajli alkoholowych. Kieliszki koktajlowe są uniwersalną propozycją do serwowania wielu z nich. Znakomicie będą wyglądać z drinkowymi palemkami, cukrową warstwą na brzegu czy na przykład z talarkiem aromatycznej limonki. W wersji wytrawnej sprawdzą się kieliszki do martini z nieodłącznymi, zielonymi oliwkami, które uwydatniają niepowtarzalny smak wermutów.

Potrzebne w domowym barku okażą się także wytworne, szerokie kieliszki do koniaku lub kieliszki do sherry, w których smakować można dodatkowo całą gamę słodkich likierów i nalewek, także tych własnej produkcji. Rozmaitą propozycję kieliszków o przeznaczeniu do przeróżnych alkoholi wyszukać można w sklepie internetowym celebrowania!
Napisał: A.Z.
19-04-16 07:21:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.