Wnętrza w stylu skandynawskim

Wnętrza w stylu skandynawskim
Napisał: www.dekoral.pl
Na podstawie danych z: www.dekoral.pl
Styl skandynawski we wnętrzu charakteryzuje przejrzystość, ergonomia i prostota. Pozornie oszczędne aranżacje są niezwykle funkcjonalne i eleganckie, a zarazem przytulne. Wszystkie te cechy stanowią uniwersalności i ponadczasowości, dzięki którym styl cieszy się uznaniem i rosnącą popularnością na całym świecie.

Obecnie styl skandynawski jest synonimem dobrego smaku. Do jego powstania przyczynił się klimat Północy, a jego rozpowszechnienie w dużej mierze można zawdzięczać malarzowi Carlowi Larssonowi. Na przełomie XIX i XX wieku stworzył on cykl rysunków, na których uwiecznił wnętrze swojego domu pełnego światła i prostych dodatków.

Skandynawscy projektanci stawiają na prostotę i wygodę. Wśród mebli największym uznaniem cieszą się rozwiązania systemowe. Swobodne łączenie - klej poliuretanowy poszczególnych modułów z wielu kolekcji zapewnia komfort aranżacji i użytkowania.

Styl skandynawski
Napisał: Franc Gardiner
Na podstawie danych z: Franc Gardiner
Chociaż w krajach skandynawskich prym wiedzie zasada „im mniej, tym lepiej", w każdym wnętrzu pojawiają się dekoracyjne dodatki, które nadają mu indywidualnego charakteru, np. ozdoby ze szkła butelkowego, prosta ceramika lub naturalne kamienie. Ważne, by dodatki podkreślały charakter wnętrza, nie zagracając go jednocześnie.

Światło na pierwszym planie
Pierwszą rzeczą, która przyciąga uwagę w aranżacjach skandynawskich jest światło naturalne, które przepełnia całe wnętrze. Pomieszczenia są bardzo jasne dlatego, że czas, w którym świeci słońce wykorzystuje się maksymalnie. W dużych oknach rzadko kiedy wiszą zasłony i firanki. Częściej spotykane są rolety, które mieszkańcy zaciągają dopiero po zachodzie słońca, aby zapewnić sobie prywatność.

Paleta jasnych kolorów
Biel to kolor przewodni w aranżacji wnętrz skandynawskich. Jest neutralna, świeża, ponadczasowa i doskonale odbija światło. Dzięki niej wnętrza skandynawskie sprawiają wrażenie przestronnych i jasnych. Surowy i sterylny wystrój łagodzą elementy aranżacji i wyposażenia wykonane z drewna oraz kamienia naturalnego.

Wnętrza w stylu skandynawskim
Napisał: www.dekoral.pl
Na podstawie danych z: www.dekoral.pl
Trzeba wiedzieć, że Skandynawowie równie chętnie sięgają po beże, delikatne szarości i błękity. Gdzieniegdzie stosują mocniejsze akcenty, najczęściej w gamie kolorów podstawowych: czerwieni, niebieskiego, żółtego i zielonego. W doborze kolorystyki i wyposażenia ważne,by wystrój nie stracił przejrzystości i jasności. Pomieszczenie ma mieć lekki i przytulny charakter.

Dekoracje skandynawskie – modne i funkcjonalne
Skandynawskie wnętrza (zobacz Dekoracje wnętrz aplusdesign) urządza się i dekoruje przedmiotami wykonanymi przede wszystkim z surowców naturalnych, jak drewno, kamień, skóra, a także tkaniny - wełna, len i bawełna. Obowiązkowym elementem wystroju jest drewniana podłoga zabezpieczona emalią lub bejcą.
Każdy salon skandynawski powinien być wyposażony w duży i wygony komplet wypoczynkowy z dużą ilością poduszek, dzierganą narzutą z wełny i ciepłym kocem.
Na podstawie danych z: opracowanie własne
Napisał: A.B.
21-05-18 07:39:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.