Villa Natura według Ewy Minge

kuchnia Eva Minge
Napisał: Eva Minge Creative Group
20 października na Warszawskim Wilanowie, można było zobaczyć efekty wnętrzarskiej kreatywności Ewy Minge. Już sama bryła domu zaprojektowana przez – Jerzego Dziube zachwyca oryginalnym kształtem, nowoczesnością a przede wszystkim funkcjonalnością.

Developer, Dariusz Gardener - prezes Villa Natura, oddał w ręce Ewy Minge jeden z budynków na swoim osiedlu. A co powstało? – luksusowa willa z ultra nowoczesnym designem. Eva Minge postawiła przede wszystkim na przestronne, opływowe, geometryczne formy, subtelna surowość w kontrapunkcie mocnymi akcentami.

schody Eva Minge
Klatka schodowa podobnie jak górny hol, również została wyłożona miękkim aksamitem, mając w kontrapunkcie perfekcyjnie przemyślane i wykonane czarne kamienne schody.
Ciekawość wzbudziło wiele elementów wyposażenia. Jednym z nich była niesamowita kuchnia, przypominająca kształtem otwarta walizkę, w opływowych kształtach, nawiązujących do Art Deco, a jednak w bardzo nowoczesnej formie. Ascetyczna, czysta przestrzeń kuchni wykonana wg aranżacji Ewy Minge, przez polska firmę Remeb została uzupełniona niesamowita wyspa kuchenna, która projektantka przygotowała dla firmy Marmorin, która została uzupełniona nowoczesnymi sprzętami AGD marki Gaggenau i Simens. Ciekawostka jest fakt, że obie formy są absolutnie pionierskie na skale światowa.

Całość domu pomalowana stworzonym przez projektantkę dla Dekoralu, kolorem "Natchnienie", stała się doskonała płaszczyzna do uwypuklenia jej wyobraźni, która zawarła na przykład w szklanej ścianie przypominającej sztukę nowoczesną, zbudowaną z niezależnych, ułożonych w mozaikę kawałków szkła szlifowanego w asymetryczny sposób przez Firmę DubielVitrum według projektu Ewy Minge. Dla przeciwwagi szklanych czy ceramicznych powierzchni pojawiło się piękne, szlachetne drewno i ściany obite intrygującymi połaciami aksamitu w nawiązujące konsekwentnie do formy całości.

Ten sam kamień pojawił się jako wykończenie cokołów całego wnętrza i w pięknym, monumentalnym, ekologicznym kominku.

To ważne opracowanie (https://sensive.pl/lozka-tapicerowane/) dotyczy publikowanej tutaj problematyki, zatem jeżeli jest ona godna Twej uwagi, to wejdź na ten link!

Sufity zdobiły wymyślone i opracowane przez projektantkę ogromne żyrandole, w których surowa minimalistyczna metalowa rama (zobacz lustra w zlotej ramie) została zmiękczona geometryczna siatka z czarnych lub białych kryształów Swarovskiego.

Nowoczesne, minimalistyczne oświetlenie Swarovskiego obok obłędnych szklanych schodów wykonanych przez firmę Atrium podwieszonych w górnej części domu, a prowadzących na całkowicie odkryte, oszklone poddasze były jedynymi elementami zdobiącymi surowe a jednak bardzo luksusowe i piękne wnętrze. Ciekawe rozwiązania łazienek zbudowanych praktycznie z dwóch kolorów mozaiki podkreślała niespotykana obłość ścian i drzwi z panelami w srebrnym kolorze, które zostały wykonane zgodnie z projektem projektantki przez firmę Moric.

Niezwykłym elementem wszystkich wnętrz były grzejniki, które zdecydowanie bardziej przypominały nowoczesna rzeźbę a niżeli technikę grzewcza, to efekt współpracy projektantki z Kalmarem. Kamienne wykończenia przygotowane przez Interstone okazały się idealnym tłem dla pięknych tapicerowanych mebli o oryginalnej formie, z których jeden przypominał fortepian.

W meblach tych projektantka konsekwentnie zestawiła surowa skórę z miękkim aksamitem. Te meble to efekt współpracy Ewy Minge z polską fabryką – Adriana.
19-12-02 07:08:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.