Aranżacje futurystyczne z surowców naturalnych

"Smart-ologic Corian® Living" to nazwa najnowszego projektu wnętrza, który DuPont™ Corian® i Karim Rashid pokazali w kwietniu 2010 podczas tygodnia designu w Mediolanie. Ta inteligentna i przyjazna środowisku koncepcja domu zaprojektowana przez Karima Rashida oparta jest na wszechstronnym materiale powierzchniowym.

wnętrze Smart-ologic
Napisał: Leo Torri dla DuPont™ Corian®


"Projekt 'Smart-ologic Corian® Living' dał mi możliwość całościowego zaprojektowania modularnego domu, w którym materiały, technologie, umeblowanie oraz przestrzeń wywołują wzmocnione doświadczenia sensoryczne i pozytywnie wpływają na naszą psychikę. Takie rozwiązanie zbliża nas do lepszego życia i daje możliwość zredukowania negatywnego wpływu na środowisko naturalne" – komentuje Karim Rashid.

Karim Rashid
Karim RashidWszystkie przestrzenie domu – kuchnia, łazienka, sypialnia, salon, ogród – zostały kreatywnie zinterpretowane przez Karima (zdjęcie: Roman Leo dla Karim Rashid Inc.) i zostaną spopularyzowane dzięki różnorodności inteligentnych rozwiązań projektowych, w których DuPont™ Corian® jest kluczowym elementem spajającym.

Światowej sławy geniusz designu Karim Rashid jest wspomagany w tym projekcie przez firmę DuPont - światowego lidera nowych materiałów. Zespół naukowców i technologów zaprojektował i stworzył nowe "futurystyczne typy" materiału powierzchniowego Corian®, wytworzonego z komponentów pochodzenia biologicznego oraz z recyklingu, wykorzystując know-how z zakresu fizyki, biologii, chemii i technologii materiałowej. Opracował on także nowe typy materiałów Zodiaq® (kwarcowy materiał powierzchniowy). Materiały są odpowiedzią firmy na wyzwania i wymagania stawiane przez architektów i konstruktorów podyktowane potrzebą ochrony środowiska naturalnego.

Materiały, produkty i rozwiązania firmy DuPont, które zostały użyte w projekcie "Smart-ologic Corian® Living" autorstwa Karima Rashida:
1) (po raz pierwszy na świecie) "typy futurystyczne" z DuPont™ Corian® techno-surface, wyprodukowane z przyjaznych środowisku komponentów pochodzenia biologicznego i z materiału pochodzącego z recyklingu;
2) fascynujące kolory z aktualnej palety DuPont™ Corian® (także kolory Eco-Concrete i Eco-Terrazzo z 2010, zawierające materiał pochodzący z recyklingu);
3) (po raz pierwszy na świecie) "typy futurystyczne" DuPont™ Zodiaq® (kwarcowe powierzchnie), zawierające przyjazne środowisku komponenty pochodzenia biologicznego;
4) fascynujące kolory z aktualnej palety DuPont™ Zodiaq®;
5) panele DuPont™ Energain® redukujące konsumpcję energii
6) zintegrowane moduły fotowoltaiczne DuPont;
7) nietkane membrany budowlane i projektowe DuPont™ Tyvek®.

Menadżerem projektu wystawy "Smart-ologic Corian® Living" jest architekt Massimo Fucci, międzynarodowy konsultant oraz łącznik świata designu z działem DuPont Building Innovations.

O projektancie
Karim Rashid jest jednym z najbardziej kreatywnych projektantów swojego pokolenia. Ponad 3000 projektów w produkcji, ponad 300 nagród oraz działalność w ponad 35 krajach świadczy o popularności Karima w designie.

Wśród jego nagrodzonych projektów znaleźć można:
- wszechstronną puszkę na odpady krzesło (zobacz krzesła w stylu Skandynawskim) krzesło Oh Chair dla firmy Umbra,
- wnętrze restauracji Morimoto w Filadelfii i hotelu Semiramis w Atenach.

Karim Rashid współpracuje z Method i Dirt Devil, tworzy meble dla Artemide i Magis, produkty hi-tech dla LaCie i Samsunga oraz przedmioty luksusowe dla Veuve Clicquot i Swarovskiego, a także wzmocnił identyfikację marek Citibank i Hyundai.

Prace Karim Rashida są wystawione w 20 stałych kolekcjach, a także na wielu wystawach sztuki w galeriach na całym świecie. Karim jest wielokrotnym zdobywcą nagród: Red Dot, Chicago Athenaeum Good Design, I.D. Magazine Annual Design Review oraz IDSA Industrial Design Excellence Award.

O DuPont™ Corian®
Zastrzeżony produkt firmy DuPont. Używany jest w szerokim zakresie aplikacji w różnych segmentach rynku, takich jak hotelarstwo, służba zdrowia, catering oraz handel. Stosowany jest również w wyposażeniu wnętrz: meblarstwie, do produkcji systemów oświetleniowych czy przedmiotów dekoracyjnych.

Ten zaawansowany materiał powierzchniowy jest nieporowaty, odporny na zaplamienia, łatwy w czyszczeniu, trwały oraz naprawialny. Dostępny jest w 100 kolorach. DuPont™ Corian® teoretycznie i praktycznie może być wykorzystany do każdego rodzaju projektu.

Bogata oferta DuPont Building Innovations, uwzględniająca szeroką gamę rozwiązań - od innowacyjnych, energooszczędnych systemów, do pięknych i trwałych rozwiązań powierzchniowych - jest w stanie dostarczyć bezpieczne, trwałe, estetyczne i wydajne energetycznie rozwiązania zapewniając tym samym istotny wkład w nowoczesną architekturę każdego rodzaju budynków, dróg, mostów i innych struktur, w tym ogrodów, jak również umożliwiając konserwację lub renowację istniejących, historycznych konstrukcji.
Na podstawie danych z: DuPont™
18-10-30 07:14:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.