Dioda
Oświetlenie
Napisał: Kevin Pham
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Główne zalety i wady oświetlenia typu led, jego przewaga nad tradycyjnymi źródłami oświetlenia.

Producenci oświetlenia cały czas próbują znaleźć nowocześniejsze, bardziej wydajne i ekonomiczne, a równocześnie przyjazne dla środowiska źródła światła. Era tradycyjnych żarówek już odeszła w niepamięć, co prawda mogą one dać najbardziej naturalne światło, zbliżone do światła słonecznego, ale ich ogromnym minusem jest słaba efektywność, jedynie niewielka ilość energii elektrycznej jest przekształcana na promienie świetlne, a cała reszta na energię cieplną.
żarówki LED
Napisał: US CPSC
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Nowości na rynku oświetleniowym czyli wszystkie zalety i wady używanych obecnie diod LED.

Stosunkowo niedawno na rynku pojawiły się żarówki LED i od tej chwili rozpoczęła się rewolucja w technologii oświetleniowej - diody bardzo szybko weszły do biur, mieszkań i domów. Trudno jest się temu dziwić, bo rzeczywiście posiadają one dużo zalet, przede wszystkim wysoką efektywność działania i sporą trwałość. Obecnie diody led to najbardziej oszczędne źródłem światła, ich sprawność jest na poziomie nawet do dziewięćdziesięciu procent, czyli taka ilość energii jest przekształcana na światło.
Oświetlenie LED
Napisał: lungstruck
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Przełączamy się na LED

LED jest największym osiągnięciem w dziedzinie oświetlenia od czasu odkrycia prądu. Świeci przez powyżej 20 lat, może zostać wbudowana w lampy o współczesnym wyglądzie oraz wyczerpuje ledwo cząstkę prądu potrzebnego tradycyjnym żarówką. Żarówki LED to zrównoważony oraz skuteczny produkt. Producent oświetlenia LED posiada w swej ofercie tak żarówki LED jak i lampy z już wbudowanymi diodami ledowymi.
oświetlenie
Napisał: David Mellis
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Jakie najważniejsze zalety mają systemy oświetlenia led?

Oświetlenie led cieszy się wielką popularnością wśród innych systemów oświetleniowych, wskutek tego jest ono wykorzystywane coraz częściej, zarówno prywatnie jak też w przemyśle. Należałoby więc zastanowić się nad tym które najważniejsze zalety charakteryzują oświetlenie ledowe.
dioda led
Napisał: unbekannt270
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Profile LED – nowatorskie oświetlenie w naszych pomieszczeniach

Od pewnego czasu rewolucją w dziedzinie oświetlenia są źródła światła LED. Są to nie tylko energooszczędne źródła światła, ale źródła, które dają wiele możliwości urządzenia wnętrz.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.