Światło
meble
Napisał: decor8

Jak dbać o meble tapicerowane?

Salon to centrum życia towarzyskiego każdego domu. Tam na kanapie zasiadają rodziny, przyjaciele, zakochani. Wygodna kanapa sprzyja długim rozmowom, którym towarzyszy lampka wina czy filiżanka aromatycznej kawy. Co robić gdy na naszym meblu pojawi się plama?
żyrandol
Napisał: Calvado.pl

Lampy witrażowe- urok kolorowego światła

Witraże, niegdyś zarezerwowane tylko dla obiektów sakralnych, dziś równie często spotykane są w naszych domach i mieszkaniach. Wykorzystywana opozycja do nudnego, jednobarwnego światła. Calvado.pl przedstawia prawdziwe witrażowe arcydzieła – do salonu, gabinetu czy domowej biblioteczki.
oświetlenie
Napisał: Pointb
Na podstawie danych z: Pointb

Rozmaite rodzaje oświetlenia do zróżnicowanych zastosowań

Na pewno większość osób zgodzi się z tym, że światło jest bardzo istotne w każdym mieszkaniu. Jak bardzo brakuje sztucznego oświetlenia można przekonać się wówczas, gdy nagle zostanie wyłączony prąd. Na chwilę obecną ludzie bardzo przyzwyczaili się do używania właśnie elektrycznego oświetlenia, które jest bardzo funkcjonalne i skuteczne. Osoby, pracujące w różnych zawodach doceniają rolę odpowiedniego światła.
żarówki LED
Napisał: US CPSC
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Nowości na rynku oświetleniowym czyli wszystkie zalety i wady używanych obecnie diod LED.

Stosunkowo niedawno na rynku pojawiły się żarówki typu LED i od tej chwili rozpoczęła się rewolucja w technologii oświetleniowej - diody szturmem weszły do biur, mieszkań i domów. Trudno jest się temu dziwić, bo rzeczywiście posiadają one dużo zalet, po pierwsze bardzo wysoką wydajność działania i sporą trwałość. Obecnie diody led to najbardziej oszczędne źródłem światła, sprawność ich jest na poziomie nawet do osiemdziesięciu procent, to znaczy taka właśnie ilość energii jest przekształcana na widzialne światło.
kuchnia
Napisał: Glendale United Methodist Church - Nashville
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

W swoim wnętrzu można wykorzystać szklane elementy, prezentują się naprawdę wspaniale

Elementy ze szkła są bardzo popularne i dzisiaj zyskują rozległe zastosowanie w projektowaniu wnętrz domowych i komercyjnych. Wbrew opiniom są naprawdę wytrzymałe i trwałe, a przy tym wyglądają niezwykle pięknie.
lampka
Napisał: kogakure
Na podstawie danych z: www.flickr.com

Odpowiednie oświetlenie niezawodnym zabiegiem na odświeżenie przestrzeni

Magiczna gra efektów światła i cienia jest nieodłączną częścią komponowania wnętrza. Konsekwencje obecności właściwego oświetlenia kreują niepowtarzalną atmosferę oraz w kombinacji ze sobą bywają niezrównane.
żarówka
Na podstawie danych z: pixabay.com

Wpływ światła na nastrój w domu. Jakie oświetlenie wybrać do konkretnych miejsc?

Światło w domu to nie tylko coś koniecznego, lecz również część wystroju. Nie wszyscy zapewne są czegoś takiego świadomi i dosyć pobłażliwie podchodzą do tego tematu. Nie myśląc o tym, doprowadzamy tym samym do sytuacji, w której mieszkanie staje się jakby trochę bez wyrazu. Co można zrobić aby taką sytuacje zmienić? Jak zrobić odpowiedni nastrój w naszym lokum?
Ściana jak nowa
Napisał: Shutterstock
Na podstawie danych z: Shutterstock

W jaki sposób dobrze będzie odebrać mieszkanie od dewelopera?

Odbiór mieszkania od dewelopera jest jedną z ostatnich czynności, które trzeba wykonać, ażeby móc zamieszkać w swym własnym mieszkaniu. Specjaliści od nieruchomości twierdzą, że tej czynności nie można realizować na odczepnego. Trzeba to przeprowadzić po przemyśleniu, by nie popełnić żadnych rażących pomyłek. Jeśli deweloper stara się na nas wymusić przyśpieszenie odbioru, nie trzeba tego brać pod uwagę i wszystko robić swym tempem. W sieci nie brakuje rad, na temat jak prawidłowo dokonać odbioru swego mieszkania.
lampa
Napisał: James Bond
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Nowoczesne oświetlenie salonu – wszystko, co musimy o nim wiedzieć

Dobry układ oświetlenia pomieszczeń to jeden z najważniejszych elementów gwarantujących dobry nastrój. Oświetlenie do salonu musi być trafione, by lokatorzy mogli dobrze funkcjonować i cieszyć się wygodą. Do zalet funkcjonalnych koniecznie trzeba wspomnieć o tym, że ma też funkcję dekoracyjną – światło wspaniale jest w stanie ocieplić wnętrza, a ciekawa lampa czy dekoracyjny klosz potrafią być oryginalną dekoracją mieszkania.
lampa wisząca
Napisał: Jazminator
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Parę zdań na temat lamp. Które kupić i w jaki sposób jak je wybierać?

Dla wielu ludzi słowo „lampa” kojarzy się przypuszczalnie z dość nieciekawym sprzętem zapewniającym światło. Najczęściej znajdującym się obok fotela wśród innych starych przedmiotów w domu naszej babci czy ciotki. Przez takie skojarzenia z wczesnej młodości a nawet jeszcze z czasów dzieciństwa, wielu z nas unikało lamp urządzając swoje mieszkanie.
1 2 3
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.